Przejdź do głównej zawartości

48.Świat zaginiony

Tytuł: Świat zaginiony
Autor: Arthur Conan Doyle
Stron: 273
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 1997
Moje zdanie: Zupełnie nie wiedziałam, że ten autor - mistrz kryminału i twórca słynnego Scherlocka Holmes’a ma na swoim koncie takie książki. ,,Świat zaginiony” to typowa przygotówka, odrobinę przypomina mi powieści Juliusza Verne.
Każdy z nas wie, że Ziemię dawno, dawno temu zamieszkiwały dinozaury. Wyginęły do tej pory niewiadomo dlaczego. Jedni uważają, że spadła jakaś ogromna kometa, inni mają jeszcze wiele sprzecznych hipotez. Co by było, gdyby nagle okazało się, że istnieje miejsce gdzie dinozaury przetrwały? Osłonięte od tej przyczyny, która spowodowała ich upadek, ale jednocześnie nie mogące się wydostać do naszego świata. Dwóch profesorów, lord i młody dziennikarz pragną znaleźć tą krainę. Czy im się uda?
Od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś zwyczajną przygotówkę. Postawiłam na bardzo znanego autora, ale głównie z innego gatunku i dinozaury. Tymi zwierzętami interesowałam się od dawna, a więc czytanie sprawiło mi przyjemność. Dzięki wielu wypadkom i przygodom jakie przeżywają nas bohaterowie nie można się nudzić. Jest tu też dość dużo opisów zarówno roślin jak i zwierząt. Ja je lubię, a więc w niczym mi nie utrudniały, wiem jednak, że wiele osób może zostać przez to niepocieszonymi.
Autor pisze łatwym językiem z przyjemnością się go czyta. Czasami gubi się w naukowych wywodach dotyczących obecności dinozaurów, ale nie szukałam publikacji typowo specjalistycznej. Liczyłam na wiele przygód i je właśnie otrzymałam.
Ocena: 5-/6

Komentarze

  1. Ta książka raczej nie dla mnie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Doyle'a, ale znam go tylko z Sherlocka. Lubię też czytać o dinozaurach, więc chyba nie będzie źle ;))

    OdpowiedzUsuń
  3. Wpierw muszę przeczytać Sherlocka, ale wiem, że pisał i inne książki, które nie sprzedawały się aż tak dobrze, co przygody detektywa. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  4. KA SZALENIE LUBIĘ ZARÓWNO TĘ KSIĄZKĘ JAKI WSZYSTKIE FILMY I SERIALE KTÓE POWSTAŁY NA JEJ PODSTAWIE.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja też nie wiedziałam,że taką ksiązka jest w jego dorobku.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeżeli chodzi o sir Doyle'a, to każda jego książka jest przeze mnie czytana z entuzjazmem :) Ostatnio przeczytałam "Głębinę Maracot" - polecam!
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli znajdę w bibliotece to na bank przeczytam ;)

      Usuń
  7. Od bardzo dawna nie czytałam już żadnej powieści przygodowej, choć swego czasu szalenie mnie ciekawiły, dlatego jak znajdę czas, to z czystej ciekawości sięgnę i po tę książkę. Mam nadzieję, że przypadnie mi ona do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie przepadam za przygodowymi książkami i dinozaurami, ale sama w sobie książka wydaje się być ciekawa. ;)
    ___
    Gorąco zachęcam do przeczytania "Świętego Graala, Świętej Krwi". Powinna Ci się spodobać. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Raczej nie moja tematyka, ale gdyby książka jakimś cudem wpadł mi w łapki, to pewnie bym ją przeczytała :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Może być ciekawa, w ramach relaksu:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Dołączam się do Twojego pierwszego zdania - nie miałam pojęcia, że Doyle napisał... coś o tak odrębnej tematyce! Zainteresowałaś mnie.

    OdpowiedzUsuń
  12. Książka wydaje mi się, jest kompletnie nie moim guście i nie w mojej ulubionej tematyce niestety :-)

    OdpowiedzUsuń
  13. Mimo ciekawej recenzji, książkę sobie odpuszczę. Nie przepadam za przygodówkami (chyba, że są autorstwa Clive'a Cusslera) :D

    OdpowiedzUsuń
  14. Raczej nie dla mnie.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  15. Ech, zostanę chyba przy filmie Jurajski Park. Jakoś książka mnie nie ciekawi.

    OdpowiedzUsuń
  16. czytałam kiedyś, pamiętam, że była super :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Sherolcka Holmesa oczywiście znam, ale o tej książce dowiaduję się dopiero z Twojej recenzji. Sir Artur Conan Doyle w wydaniu przygodowym musi być godny uwagi!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

214.Młyn nad Czarnym Potokiem

Tytuł: Młyn nad Czarnym Potokiem Autor: Anna J. Szepielak Stron: 516 Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Rzadko mam okazję czytać polskich autorów. Jakoś zawsze ciągnie mnie w bibliotece do innego regału. Tym razem skierowałam swoje kroki gdzie indziej. Słusznie?  Anna Szepielak jest z zawodu nauczycielką i bibliotekarką. Zadebiutowała książką ,,Zamówienie z Francji”, o której wiele słyszałam i chciałabym ją kiedyś przeczytać.  Życie Marty to ostatnio pasmo nieszczęść i wypadków. Mąż jest zapracowany i niczym się nie interesuje, córeczka ciągle chora, a wszystko jest na jej głowie. Do tego spada na nią organizacja zjazdu rodzinnego na cześć przyjeżdżającej po Polski ciotki z Ameryki. Będzie to jednak okazja do zapoznania się z rodzinnymi historiami, tajemnicami oraz spojrzenia z dystansem na swoje życie.  Liczyłam na lekką obyczajówkę. Co otrzymałam? Lekką, ciepłą obyczajówkę, do tego odrobinę sagi rodzinnej, który to gatunek ubóstwiam. Życie

167.Wiosna życia

Tytuł: Wiosna życia Autor: Artur Kosiorowski Stron: 91 Wydawnictwo: SOWA Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Za możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo samemu autorowi. :) Młodość. Okres w życiu, który podobno rządzi się swoimi prawami. Ludzie wtedy zaczynają eksperymentować z religią, seksem, alkoholem, papierosami, a często narkotykami. Chcą być lubiani, przynależeć do jakiejś grupy, która będzie ich akceptowała i szanowała. Chcą poznać sens życia, znaleźć najważniejsze wartości. Często błądzą i buntują się na otaczającą ich rzeczywistość. Każdy to prędzej czy później przeżywa.  Autor podzielił się z nami wspomnieniami ze swojej młodości, którą przeżył lekko mówiąc dość intensywnie. Miał ogromny problem z narkotykami, znalazł się nawet w ośrodku Monaru, o których słyszałam wiele na prelekcjach o uzależnieniach. Teraz ma 30 lat, studiuje. Wyszedł na prostą. Musiał przejść jednak długą drogę. W podróż po niej zabiera nas w tej książce. Nie jest ona długa. Trochę zabr

3 klimatyczne książki do czytania jesienią

Zrobiło się już troszkę chłodniej. Sierpień, a wraz z nim wakacje powoli dobiegają końca. W tym roku chyba nikt nie ma prawa narzekać, że lata nie było, że nie zdążył się opalić i wygrzać na słoneczku. Staram się cieszyć każdą chwilą, porą roku, ale jednak już nie mogłam się doczekać tego specyficznego klimatu jaki niesie ze sobą jesień i pierwsze miesiące zimy. W styczniu i lutym jakoś tak zawsze tęsknię już za pierwszymi zielonymi akcentami, a więc ciężko mi szukać klimatu. Może teraz będzie lepiej. Zaparzcie sobie kubek ulubionego napoju. W moim przypadku herbata w szarym kubku z Tesco, jedynym, który ostał się przez huragan jakim jest moje dziecko. Siądźcie wygodnie w fotelu. Odpalcie ulubioną muzykę do czytania. Słuchacie w ogóle muzyki do czytania? Ja zakochałam się w playliście Easy Acustic Hits na Spotify. Możecie zapalić świeczkę, a ja zaproponuję wam trzy książki, które podkręcą klimat i którymi będziecie się mogli rozkoszować. Tak się składa, że trzy zaprezentowan