25 kwi 2015

261.Śmierć o tobie pamięta

Tytuł: Śmierć o tobie pamięta
Autor: Nora Roberts jako J.D. Robb
Stron: 382
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2008
Moje zdanie: Kryminały to gatunek po który sięgam ostatnio coraz częściej i nigdy mi się nie znudzi. Zbrodnie to coś co istnieje od najdawniejszych czasów i zawsze będzie nas dziwiło. Chyba jest tyle możliwości na ich wykonanie, że autorzy cały czas będą wyszukiwać nowe sposoby, mordercy tym bardziej. Norę Roberts w kryminalnym wydaniu polecaliście mi już od dłuższego czasu. Sięgnęłam po tę książkę o bardzo chwytliwym tytule i zagłębiłam się w lekturze.
Boże Narodzenie. Niestety mordercy nawet w święta nie próżnują. Ginie Trudy Lombard- była matka zastępcza porucznik Eve Dallas. Czy policjantka potrafi być w takiej sytuacji obiektywna? Tym bardziej, że kobieta się nad nią znęcała.
Naprawdę nie spodziewałam się, że autorka znana głównie z romansów i z tego, że napisała tak wiele książek potrafi wyczarować tak trzymający w napięciu kryminał. Chylę przed nią czoła.
Wsiąknęłam z tą książką na długie godziny. Jest ona bardzo lekka, szybko się ją czyta. To można powiedzieć o wszystkim co wyszło spod pióra tej autorki.
Zagadka kryminalna jest zakręcona, ponieważ uczestniczy w niej policjantka, która znała zamordowaną i nie może się w tym wszystkim odnaleźć. Mogliśmy trochę wczuć się w psychikę ofiary jaką była w dzieciństwie Eve. Główna bohaterka to ciekawa postać, chcę przeczytać więcej książek z jej udziałem.
Chociaż spędziłam z tą prozą miłe chwile to zakończenie mogłoby być bardziej pasjonujące. Po raz pierwszy udało mi się odgadnąć kto stoi za morderstwem. Może jednak sprawił to fakt, że pojawia się więcej książek z tego gatunku na mojej półce. Już zmieniłam swoje myślenie i więcej faktów kojarzę.
Podsumowując oceniam ją jednak dobrze. Ciekawie się czytało. Polecam zwłaszcza fanom kryminałów i Nory Roberts.
Ocena: 4+/6
Czytaliście jakiś kryminał Nory Roberts?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.