15 mar 2014

167.Wiosna życia

Tytuł: Wiosna życia
Autor: Artur Kosiorowski
Stron: 91
Wydawnictwo: SOWA
Rok wydania: 2013
Moje zdanie: Za możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo samemu autorowi. :)
Młodość. Okres w życiu, który podobno rządzi się swoimi prawami. Ludzie wtedy zaczynają eksperymentować z religią, seksem, alkoholem, papierosami, a często narkotykami. Chcą być lubiani, przynależeć do jakiejś grupy, która będzie ich akceptowała i szanowała. Chcą poznać sens życia, znaleźć najważniejsze wartości. Często błądzą i buntują się na otaczającą ich rzeczywistość. Każdy to prędzej czy później przeżywa. 
Autor podzielił się z nami wspomnieniami ze swojej młodości, którą przeżył lekko mówiąc dość intensywnie. Miał ogromny problem z narkotykami, znalazł się nawet w ośrodku Monaru, o których słyszałam wiele na prelekcjach o uzależnieniach. Teraz ma 30 lat, studiuje. Wyszedł na prostą. Musiał przejść jednak długą drogę. W podróż po niej zabiera nas w tej książce. Nie jest ona długa. Trochę zabrakło mi przeżyć związanych z ośrodkiem monarowskim. Chciałabym dowiedzieć się jak doszedł do punktu swojego życia, w którym znajduje się obecnie.
 To piękna opowieść o tym co w życiu każdego młodego człowieka ważne: miłość, poszukiwanie sensu życia, poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Nie jest to książka nakłaniająca do takiego, czy innego postępowania. Jak dowiedziałam się od autora nie lubi on moralizatorstwa. Nazwałabym to raczej świadectwem tego człowieka. Mamy wolną wolę, musimy się zastanowić i wybrać własną drogę.
 Polecam, poświęćcie na nią chwilę. Jest krótka. Wolałabym, gdyby autor troszkę ją jeszcze rozwinął. Czyta się bardzo szybko, pan Artur używa prostego języka. Powieść jest klimatyczna, a główny bohater to barwna i ciekawa postać. 
Podsumowując, spędziłam z nią miłe chwile, chciałabym żeby były dłuższe. Debiut autora uważam za udany, czekam na kolejne książki i podziwiam, że dzieli się ze wszystkimi swoimi przeżyciami.
Ocena:5-/6
Fakt, iż dostałam ją do recenzji od autora nie wpłynął na moją ocenę. 

11 komentarzy:

 1. Trochę mało stron. To w sumie, jak większe opowiadanie, ale być może dam jej szanse poznania, jak trafi w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało, ale niesamowite przeżycia są na tych stronach

   Usuń
 2. chetnie bym ja przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zaciekawiłaś mnie, jeśli ciekawa to trzeba dać szansę debiutantowi żeby potem móc powiedzieć, że czytało się go już na samym początku wielkiej kariery
  całuski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, a ja się pochwalę książką z autografem :)

   Usuń
 4. Czytałam już o niej na innym blogu, lektura, która może być przestrogą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Heya i'm for the first time here. I found this board and I
  find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others
  like you aided me.

  my blog post ... multiplayer online games pc

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.