16 lis 2014

Czas na dyskusję #14

Ostatnio zauważyłam pojawiające się portale kulturalne. Ja też zaczęłam coraz bardziej działać, dostałam nawet jedną książkę do recenzji. Myślę, że liczba ludzi czytających też wzrasta ostatnimi czasy.
Jakie portale kulturalne znacie?
Pierwszy portal to zazyjkultury.pl. Jest on jeszcze bardzo młody powstał we wrześniu, zdążyłam dodać na nim dopiero swoje pierwsze dwie recenzje. Podoba mi się to, że mogę obserwować jak ta strona dopiero się rozwija. Naprawdę zachęcam do dołączenia. Wiadomo, że to ludzie tworzą strony. Trochę tam mało osób komentuje i moim skromnym zdaniem to trzeba by rozwinąć. Oczywiście jeśli będzie więcej osób to i komentarze się pojawią. Strona jest naprawdę prosta, czytelna, dodawanie recenzji przypomina mi bloga. Później czekamy tylko trochę na zaakceptowanie artykułu i możemy się nią cieszyć na stronie. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Pewnie dlatego, że każdy dodaje tam co chce na temat książki/filmu czy płyty. Każdy może zostać recenzentem i nie gonią go żadne terminy. Na spokojnie edytuje sobie teksty. Nie ma tam komentarzy opłacanych przez wydawnictwa.

Kolejny portal to Kulturaonilne.pl. Tutaj za każdy komentarz w zależności od długości jest punktowany. Uzbierane punkty możemy wymieniać na książki, które podobno znajdują się w sklepiku. Mówię podobno, ponieważ zawsze wszyscy tak szybko je wykupują, że żadnej nie widziałam. Atmosfera jest już trochę bardziej napięta, poważniejsza. Nie dodaję tam, tylko komentuję.
widomosci24.pl
Tutaj też dodaję recenzje, to od tego portalu dostałam książkę do recenzji, ale atmosfera tam panująca jest zdecydowanie najgorsza. Tak to już jest, że patrzę na takie rzeczy. Kiedyś dostało mi się od innych użytkowników tylko za to, że zrecenzowałam książkę Cathy Glass. Nikt nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić co ta pani robi, tylko skrzyczał mnie i ją jednocześnie za to, że wybijamy się na krzywdzie dzieci. Przecież Cathy Glass pomaga dzieciom i pisze książki dla przestrogi. Może jakieś zachowanie z naszego otoczenia będzie podobne i dzięki temu komuś pomożemy. Takie jest moje zdanie. Kłótnie tam są częste. Gdyby nie niektórzy użytkownicy to jest to naprawdę super portal nie tylko o kulturze.

Nie będę tu mieniać lubimyczytać, biblionetki, nakanpie czy granic. Te strony każdy czytelnik zna.
Podsumowując najbardziej podoba mi się zazyjkultury i wiadomości24. Gdy ten pierwszy jeszcze się rozwinie, a więc zapraszam was wszystkich do dołączania, a jego atmosfera pozostanie taka sama będzie super.
W wiadomościach24 gdyby niektórzy członkowie spuścili z tonu też byłoby całkiem nieźle. 

18 komentarzy:

 1. Na kulturaonline jestem stałą bywalczynią, jak na razie udało mi się upolować (najlepsze słowo...) cztery książki, więc trzeba próbować :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę zaglądać do dwóch pierwszych portali:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię bookeriadę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam wymienione przez ciebie portale, ale do nich nie zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o wiadomości kulturalne polecam http://www.polskieradio.pl/24,Kultura i zagraniczne serwisy BBC i CNN z odpowiednimi zakładkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. oj, tak sporo tego można znaleźć teraz w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja teraz nawet nie mam czasu poznać tych nowych hi hi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie ostatnio też ciężko z czasem :)

   Usuń
 8. Słyszałam o kulturzeonline, komentowanie za książki? Chyba ma to dość duże zainteresowanie, może i jest to trochę zbyt marketingowe, ale chyba każdy jest zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli można dostać ciekawą książkę za darmo to zawsze się opłaca :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.