26 lut 2016

Z wizytą w Manchesterze i wiele, wiele innych

Jak pewnie wiecie już ładnych kilka miesięcy czytam sobie English Matters. To dwumiesięcznik, a więc trzeba na niego zawsze troszkę poczekać, a jednocześnie nie trzeba się spieszyć można na spokojnie przetrawić każdy z artykułów. Jak zawsze jest ich bardzo dużo, podzielone tematycznie. Jedne podobają mi się mniej, inne bardziej. Zauważyłam, że mam swoje pewniaki jeśli chodzi o kategorie i wiem, że tam zawsze będzie dla mnie super.
Gusta są oczywiście różne.

Wiele osób często pisze mi, że w dziedzinie języka angielskiego są kompletnie zieloni. Magazyn ten przyda się zarówno początkującym jak i tym doświadczonym. Wszystko jest dobrze wytłumaczone, nie trzeba się bać.

Magazyn znajdziecie w kioskach Ruchu i Empiku. Dostępne są również inne języki.
W tym wydaniu mamy szereg bardzo ciekawych artykułów. Między innymi troszkę o Angelinie Jolie, opowiadanie, które zajęło pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym w numerze 55. Nie dość, że ciekawe to jeszcze pięknie napisane i do tego w obcym języku. Jestem pełna podziwu dla laureatki. A może ktoś chce dowiedzieć się czegoś na temat poszukiwania drugiej połówki? Wywiadu udzielił trener personalny. Mogłam dowiedzieć się też trochę o kulturze Szkocji, podatkach i Erasmusie. 

Jak zawsze lekko się czyta, artykuły są na wysokim poziomie i po prostu podczas czytania uczymy się. Myślę, że zawsze jakieś słówko nam w głowie zostanie i przypomni się w najmniej niespodziewanym momencie. Dodatkowo jak zwykle do niektórych artykułów jest darmowy plik MP3 do pobrania, a więc możemy poćwiczyć naszą wymowę. 
Magazyn bardzo lubię, polecam i z pewnością będę czytać kolejne wydania.

Tytuł: 272. English Matters #56
Autor: Praca zbiorowa
Stron: 42
Wydawnictwo: Colorful Media
Rok wydania: 2016
Za egzemplarz dziękuję Colorful Media

Na portalu Czytam Wszędzie pojawiła się też moja kolejna recenzja. Niby thriller psychologiczny jednak nie spodziewałam się, że wywoła u mnie takie emocje i polecę ją absolutnie każdemu. Dlaczego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.