15 maj 2016

Kłamstwa, niedopowiedzenia...

Pięć lat temu... Tia zakochała się w żonatym Nathanie i zaszła z nim w ciążę. Oddała swoje dziecko do adopcji. Caroline uległa mężowi i zgodziła się na zaadoptować małą dziewczynkę chociaż to kariera jest dla niej ważna. Juliette dowiedziała się o zdradzie męża jednak postanowiła mu wybaczyć. Kilkoro zupełnie różnych od siebie ludzi, których połączyła niezwykła i pokręcona więź.

Kłamstwa i niedopowiedzenia. Czasami wolimy coś przemilczeć niż powiedzieć co tak naprawdę się stało. To właśnie niewyjaśnione sprawy przywiodły bohaterów do punktu, w którym się obecnie znajdują. To też historia o okłamywaniu samego siebie, niedopuszczaniu do swojego umysłu pewnych myśli, które najpierw znikają tylko po to aby wrócić ze zdwojoną siłą. 

Randy Susan Meyers stworzyła niezwykle udaną obyczajówkę. Mimo tego, że relacje panujące pomiędzy bohaterami są bardzo trudne i niecodzienne to jednak czytelnik z łatwością może się utożsamić z którąś ze stron. To opowieść o wszystkim tym co spotyka nas każdego dnia. Zdarzają się przecież gorsze momenty kiedy to nie wiemy do końca czy droga życiowa, którą kroczymy jest dla nas odpowiednia. Może w porę z niej zawrócić?
Za szczęście okupione krzywdą innej osoby trzeba ponieść karę.

Na wielką uwagę zasługuje kreacja trzech głównych bohaterek. Chociaż są skrajnie różne żadna z nich nie jest płaska czy papierowa. To bohaterowie z krwi i kości, każda ma dobre i złe strony, wszystkie przeżywają życiowe rozterki, załamują się by za chwilę powalczyć dalej. Tia to młodziutka i zagubiona dziewczyna zakochana w wyobrażeniu o mężczyźnie. Caroline to pewna siebie pani doktor całkowicie poświęcona pracy. Juliette- idealna żona i matka, zawsze zadbana, która dowiaduje się, że jej mąż ją zdradza. Każdą z nich da się na swój sposób polubić. ,,Bezpieczne kłamstwa" to lekka i mądra obyczajówka jakich na naszym rynku wcale nie tak dużo. Idealna na ciepłe dni.
Ocena:5/6

Tytuł: 286.Bezpieczne kłamstwa
Autor: Randy Susan Meyers
Stron: 494
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2016
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza oraz Business & Culture
Już niedługo:
287.Większy kawałek nieba
288.Znieczulenie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.