18 lis 2016

306.Polska Kuchnia. Rozsmakuj się w tradycji

Kuchnia Polska to znane, lubiane i cenione na całym świecie dania. Są wyjątkowe, absolutnie niepowtarzalne, ich smaku nie można zapomnieć już do końca życia. Młodzi myślą, że ciężko coś takiego samemu w domu przygotować, a te potrawy wymagają spędzenia mnóstwo czasu w kuchni, a ich prawdziwy smak potrafiły wydobyć tylko nasze babcie.

Joanna Furgalińska dzięki tej książce udowadnia, że to wszystko jest nieprawdą. Wystarczy tylko trochę dobrych chęci, a to co nas ogranicza to właściwie dostępność produktów w spiżarni. Oferuje nam niezwykle prosty elementarz prezentujący najpopularniejsze dani kuchni polskiej m.in. grochówkę, pierogi czy zimne nóżki. Co mnie jednak najmocniej w niej urzekło i sprawiło, że uważam, że drugiej takiej książki kucharskiej ze świecą szukać jest fakt, że przepisy zostały przedstawione w formie rysunkowej. Powiedziałabym, że dzięki temu jest to książka dla prawdziwych laików, ludzi, którzy w kuchni stawiają pierwsze kroki. Autorka zadbała o najdrobniejsze szczegóły. Nie tylko jasno i przystępnie zaprezentowała daną recepturę ale na obrazkach pokusiła się nawet o dokładne narysowanie mleka czy margaryny. Jestem pewna, że dobrze znacie te produkty czy to z własnej kuchni, czy reklam telewizyjnych.
Podsumowując, książka kucharska ogromnie mi się spodobała. Wiele potraw jest mi dobrze znanych jednak znalazłam tu jeszcze mnóstwo wskazówek, które sprawiają, że potrawy są jeszcze lepsze np. po raz pierwszy dodałam mąkę do wątróbki i wyszła chrupiąca. Ci którzy chcą się czegoś nauczyć niech czym prędzej ją sobie zakupią. A może poproszą o nią Świętego Mikołaja? To dobra pozycja na prezent.
Ocena:5/6
Tytuł: 306.Polska Kuchnia
Autor: Joanna Furgalińska
Stron: 144

Wydawnictwo: PWN
Rok wydania: 2016

Już niedługo:
307.Gorączka o świcie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.