Przejdź do głównej zawartości

118.Dżungla

Tytuł: Dżungla
Autor: Clive Cussler
Stron: 350
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2013
Moje zdanie: Córka milionera wyrusza w podróż do birmańskiej dżungli. Zaraz potem ginie bez śladu. Juan Cabrillo wraz ze swoimi towarzyszami mają za zadanie ją odnaleźć. Jaki związek może mieć to dziwne zniknięcie z niezwykłą bronią wynalezioną w czasach Marco Polo? Czy świat jest zagrożony?

Po przeczytaniu trzeciej książki zauważyłam pewien schemat. Zawsze te wszystkie zagadki przez niego zaprezentowane mają jakiś związek, zagrażają przyszłym losom świata. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ponieważ pan Cussler za każdym razem wymyśla coś nowego, ciekawego. 
Odnalazłam tu minus, który pojawił się po raz kolejny. Autor znów przesadził z fachowym słownictwem i na początku po raz kolejny nie mogłam się wczytać. Teraz zostaliśmy wysłani, aby walczyć z Talibami. Niekoniecznie znam się na rodzajach broni. Później już  jednak zostałam bardzo zaciekawiona, a napięcie utrzymane na jednym, wysokim poziomie do samego końca. Kolejny raz przeżyłam niesamowitą historię.
Ocena: 5-/6

Komentarze

  1. Mam tę pozycję, ale w kolejce czeka Korsarz.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, Korsarza jeszcze nie czytałam, ale już sam tytuł mnie zaciekawił

      Usuń
  2. Od dawna już nie czytałam żadnej przygodowej powieści, dlatego chyba czas najwyższy nadrobić zaległości tym bardziej, że Dżungla zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Hm... interesująca pozycja.

    Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
    http://naszksiazkowir.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. Temat książki wydaje się dość ciekawy, ale masz rację, że częste używanie fachowych słów, które są niezrozumiałe dla większości czytelników, potrafią odstraszyć od danej książki.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jakos nie jestem do niej przekonana. Nie za bardzo lubie powiesci przygodowe.

    OdpowiedzUsuń
  6. Uwielbiam powieści przygodowe:)O tej nie słyszałam, więc muszę to zmienić:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Mnie jakoś ta historia nie zaciekawiła. Przejrzałam jeszcze inne pozycje tego autorka i chyba to nie są książki dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, mnie jego książki bardzo się podobają

      Usuń
  8. pierwszy raz słyszę o ksiazce i w ogóle o autorze ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja o autorze też dość długo nie słyszałam

      Usuń
  9. Myślę, że zupełnie nie odnalazłabym się w fachowym słownictwie, więc odpuszczam.

    OdpowiedzUsuń
  10. Lubię takie opowieści owite tajemnicą i fascynującymi przygodami ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

214.Młyn nad Czarnym Potokiem

Tytuł: Młyn nad Czarnym Potokiem Autor: Anna J. Szepielak Stron: 516 Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Rzadko mam okazję czytać polskich autorów. Jakoś zawsze ciągnie mnie w bibliotece do innego regału. Tym razem skierowałam swoje kroki gdzie indziej. Słusznie?  Anna Szepielak jest z zawodu nauczycielką i bibliotekarką. Zadebiutowała książką ,,Zamówienie z Francji”, o której wiele słyszałam i chciałabym ją kiedyś przeczytać.  Życie Marty to ostatnio pasmo nieszczęść i wypadków. Mąż jest zapracowany i niczym się nie interesuje, córeczka ciągle chora, a wszystko jest na jej głowie. Do tego spada na nią organizacja zjazdu rodzinnego na cześć przyjeżdżającej po Polski ciotki z Ameryki. Będzie to jednak okazja do zapoznania się z rodzinnymi historiami, tajemnicami oraz spojrzenia z dystansem na swoje życie.  Liczyłam na lekką obyczajówkę. Co otrzymałam? Lekką, ciepłą obyczajówkę, do tego odrobinę sagi rodzinnej, który to gatunek ubóstwiam. Życie

167.Wiosna życia

Tytuł: Wiosna życia Autor: Artur Kosiorowski Stron: 91 Wydawnictwo: SOWA Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Za możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo samemu autorowi. :) Młodość. Okres w życiu, który podobno rządzi się swoimi prawami. Ludzie wtedy zaczynają eksperymentować z religią, seksem, alkoholem, papierosami, a często narkotykami. Chcą być lubiani, przynależeć do jakiejś grupy, która będzie ich akceptowała i szanowała. Chcą poznać sens życia, znaleźć najważniejsze wartości. Często błądzą i buntują się na otaczającą ich rzeczywistość. Każdy to prędzej czy później przeżywa.  Autor podzielił się z nami wspomnieniami ze swojej młodości, którą przeżył lekko mówiąc dość intensywnie. Miał ogromny problem z narkotykami, znalazł się nawet w ośrodku Monaru, o których słyszałam wiele na prelekcjach o uzależnieniach. Teraz ma 30 lat, studiuje. Wyszedł na prostą. Musiał przejść jednak długą drogę. W podróż po niej zabiera nas w tej książce. Nie jest ona długa. Trochę zabr

3 klimatyczne książki do czytania jesienią

Zrobiło się już troszkę chłodniej. Sierpień, a wraz z nim wakacje powoli dobiegają końca. W tym roku chyba nikt nie ma prawa narzekać, że lata nie było, że nie zdążył się opalić i wygrzać na słoneczku. Staram się cieszyć każdą chwilą, porą roku, ale jednak już nie mogłam się doczekać tego specyficznego klimatu jaki niesie ze sobą jesień i pierwsze miesiące zimy. W styczniu i lutym jakoś tak zawsze tęsknię już za pierwszymi zielonymi akcentami, a więc ciężko mi szukać klimatu. Może teraz będzie lepiej. Zaparzcie sobie kubek ulubionego napoju. W moim przypadku herbata w szarym kubku z Tesco, jedynym, który ostał się przez huragan jakim jest moje dziecko. Siądźcie wygodnie w fotelu. Odpalcie ulubioną muzykę do czytania. Słuchacie w ogóle muzyki do czytania? Ja zakochałam się w playliście Easy Acustic Hits na Spotify. Możecie zapalić świeczkę, a ja zaproponuję wam trzy książki, które podkręcą klimat i którymi będziecie się mogli rozkoszować. Tak się składa, że trzy zaprezentowan