25 sty 2014

156.Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Tytuł: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Autor: Stieg Larsson
Stron: 633
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2009
Moje zdanie: Długo na nią w bibliotece polowałam. Albo była niedostępna, albo bałam się, że nie będę miałam czasu na taką cegłę. 
Stieg Larsson to znany szwedzki dziennikarz. Nie doczekał się sukcesu swoich książek, ponieważ zmarł nagle na atak serca. Ogromna strata, z pewnością napisał by jeszcze wiele książek. Czy pierwszy tom sagi ,,Millennium” mi się podobał? Zacznijmy od krótkiego opisu może ktoś jeszcze o niej nie słyszał. 
Mikael Blomkvist, właściciel magazynu ,,Millennium” podejmuje się rozwiązania mrocznej zagadki rodzinnej sprzed lat. W wyniku zbiegu okoliczności pomaga mu Lisbeth Salander, zamknięta w sobie, specyficzna dziewczyna jednocześnie znakomita researcherka. Czy odnajdą klucz do tej zagadki? 
Zacznę od minusów. Zaskoczyłam Was co? Mianowicie książka jest ogromna i na przykład jadąc na rowerze stacjonarnym sobie nie poczytamy. W podróży też nie. Trochę przewrotnie to napisałam, bo dalej więcej minusów nie widzę, książkę uważam za absolutnie genialną i zgadzam się ze wszystkimi, którzy mi ją polecali.
 Od razu zostajemy wciągnięci w mroczną, rodzinną historię, gdzie każdy skrywa jakąś tajemnicę. Nie mogłam się od niej oderwać i pewnie gdyby nie szkoła to czytałabym jeden dzień od rana do wieczora. Zagadka goni zagadkę, zakończenie wbija w fotel. Oczywiście niczego się nie domyśliłam. Widać niezwykłe oczytanie i przygotowanie autora do napisania tej książki. Udziela wielu niesamowicie ciekawych informacji podanych w przyjemny dla czytelnika sposób. Spodziewałam się, że bohaterowie przez te trzy tomy będą rozwiązywać jedną zagadkę, ale okazało się, że nie. To dobrze. Do przeczytania kolejnej części zachęcają nas relacje bohaterów, które mocno się komplikują.
 Jeśli chodzi o bohaterów to bardzo ich polubiłam. Są wyraziści, dobrze wykreowani. Mikael Blomkvist i Lisbeth Salander to mieszanka wybuchowa, pełna sprzeczności. Czyta się szybko i przyjemnie o czym już wspominałam. Po prostu musicie przeczytać.
Ocena:6/6

24 komentarze:

 1. muszę dorwać tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytać ją już chcę od dłuższego czasu! Wstyd, że się z nią jeszcze nie zapoznałam. Mam nadzieję, że już niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, je też długo zwlekałam, a okazało się, że to świetna książka

   Usuń
 3. Koniecznie muszę w końcu znaleźć na nią czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też zbieram się do niej i zbieram...i zebrać nie mogę, ale może teraz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj, jak już zaczniesz to nie będziesz mogła skończyć

   Usuń
 5. Parę lat temu próbowałam tę ksiązkę przeczytać, ale polegałam.
  Piękny szablon!

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, że tę książkę czyta się bardzo szybko, takie tomisko, a dwa dni i przeczytane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Tobą, książka jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Według mnie jedna z tych lepszych trylogi, choc pocatkow ciezko sie ja czyta, ale historia mocna/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów

   Usuń
 9. Tak o niej napisałaś, że chociaż nie miałam szczególnych planów czytana jej (mooooże gdzieś tam kiedyś), to teraz zaczynam się poważnie zastanawiać nad lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich wypadkach zawsze strasznie się cieszę, że mogłam kogoś tak zainteresować

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.