31 sty 2015

234.Bez skrupułów

Tytuł: Bez skrupułów
Autor: Tess Gerritsen
Stron: 491
Wydawnictwo: Mira, Harlequin
Rok wydania: 2011
Moje zdanie: Tess Gerritsen to była lekarka, która postanowiła wziąć się za pisarstwo. Sama przyznaje, że nigdy nie czytała romansów, a gdy już zaczęła to przepadła. W takim gatunku jest też ta książka. Czy słusznie? 
Z pewnością pani Gerritsen jest mistrzynią thrillerów medycznych. A kryminałów w połączeniu z romansem? Przekonajmy się. 
Są to dwie mini powieści . ,,Z zimną krwią” i ,,Czarna loteria”. W pierwszym poznajemy Ninę, której narzeczony nie pojawia się na ich ślubie, a później okazuje się, że w kościele ktoś podłożył bombę. W drugim, przy rutynowej operacji umiera młoda pielęgniarka. Kate zostaje z miejsca posądzona o błąd w sztuce. A może ktoś chce ją w to wrobić?
 Muszę przyznać, że po tej autorce spodziewałam się czegoś lepszego. Te mini powieści były dla mnie trochę za krótkie. Chyba lepiej byłoby gdyby autorka rozwinęła jeden główny temat. O ile zagadki kryminalne były bardzo ciekawe i trzymające w napięciu to o romansie nie mogę niestety powiedzieć tego samego. Ciężko było się domyślić kto stoi za tymi morderstwami, zakończenia były dla mnie zaskakujące. Natomiast z miejsca wiedziałam co będzie działo się w wątku miłosnym. Ona- zagubiona. On- przystojny i silny. Kochają się, a później kłótnia. 
Autorka wpadła w schematyczność. To by mnie jeszcze tak bardzo nie raziło w oczy gdybym nie czytała tych dwóch powieści jedna po drugiej, ponieważ były one pod tym względem prawie identyczne. Została zmieniona tylko sceneria. Szkoda, bo ta autorka naprawdę ma potencjał co widać w jej thrillerach medycznych. Czytało mi się jednak bardzo szybko i lekko, na to nie mogę narzekać. Czy wy przeczytacie zależy już tylko od was.
Ocena:3+/6

30 komentarzy:

 1. Ja bym się po autorce niczego nie spodziewała, bo jeszcze jej nie znam ;) może byłabym troszkę mniej rozczarowana lekturą niż Ty

  OdpowiedzUsuń
 2. Spodziewałam się lepszej ksiażki po tej autorce, ale mówi się trudny i szuka się jej lepszych dzieł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze dam szansę autorce w tym gatunku :)

   Usuń
 3. mało komu udaje się stworzyć porządny wątek miłosny, który by nie denerwował i nie był z góry przewidywalny. Dlatego nie czytam romansów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę czytałam i mnie osobiście ona się bardzo podobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znoszę, gdy jest taki schemat w wątku miłosnym. Odpuszczę sobie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Te opowiadania powstały zanim autorka zaczęła pisać thrillery medyczne i ja nie mam zamiaru ich czytać, bo wiem, że nie są dobre... Jednak wszystkie thrillery autorki uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem dobrze podanych schemat może być interesujacy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam żadnej książki tej autorki, trzeba to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o autorce dość pochlebne opinię, muszę w końcu wyrobić sobie swoją.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie robię sobie przerwę od tego typu książek. Może kiedyś po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wtedy ci się jednak spodoba :)

   Usuń
 11. Mam bardzo podobne zdanie na temat tych dwóch małych powieści- Gerritsen zdecydowanie stać na coś lepszego, takiego jak np.Grawitacja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grawitacji jeszcze nie miałam okazji czytać :)

   Usuń
 12. Słyszałam o autorce, ale nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z jej książkami. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwie książki Tess czekają na półce. Może w końcu się za nie zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będą ciekawe :)

   Usuń
 14. Nie podobało mi się. Zdecydowanie. Uwielbiam Tess w thrillerach medycznych, uwielbiam, wręcz kocham obsesyjnie. Ale w tych minipowieściach - nie znoszę. Bo są płytkie, schematyczne, oklepane i nudne. Gdzież te dreszcze, szybkie bicie serca i światło zapalone do rana? Nie ma. No właśnie dlatego nie lubię jej minipowieści ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod każdym słowem :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.