12 cze 2016

290.Nadzieje i marzenia

Magdalena Kordel to kolejna polska autorka powieści obyczajowych, która jest znana i ceniona nie tylko przez kobiety.  ,,Nadzieje i marzenia: to kolejny tom z serii opowiadającej o Malowniczym- małej miejscowości gdzie każdy o każdym wszystko wie. Nie czytałam poprzednich części jednak nie było to dla mnie żadną przeszkodą. Opowiada ona osobną historię, tylko delikatnie nawiązuje do tego co było wcześniej.

Magdalena otrzymuje list z francuskiej kancelarii prawniczej. Oczywiście od razu wszyscy sąsiedzi są pewni, że jest ogromnie bogata. Na tyle, że ma zamek i służbę. Tymczasem w jej życiu prywatnym też wiele się zmienia, niekoniecznie na lepsze. Co łączy ją z żyjącą sto pięćdziesiąt lat wcześniej w Górach Świętokrzyskich Sabiną, przez niektórych uważaną za czarownicę?

-Po nocy zawsze nadchodzi dzień-
Kolejna propozycja od wydawnictwa Znak, która mówi mi, że muszę zacząć czytać zdecydowanie więcej książek polskich autorów. Zwłaszcza kobiet, które upodobały sobie obyczajówki. To kolejna niezwykle ciepła i dająca pocieszenie historia. 

Magdalena to kobieta jakich wiele, jej życie jest pasmem ciągłych wzlotów i upadków jak w przypadku każdej z nas. Przeogromnie spodobało mi się wplecenie w książkę wątku historycznego. Lubię gdy przeszłość i teraźniejszość nierozerwalnie się ze sobą splatają. Silne kobiety próbują walczyć o swój lepszy los, a gdzieś w tym wszystkim pojawia się odrobina magii. Jak dla mnie autorka mogłaby nawet troszkę ten wątek rozwinąć. 

,,Nadzieje i marzenia" to opowieść, którą szybko się czyta, daje nam ciepło, otuchę i ukojenie. Otula nasze serduszka jak najgrubszy koc. Takich historii nigdy za wiele.
Ocena: 5/6

Tytuł: 290.Nadzieje i marzenia
Autor: Magdalena Kordel
Stron: 425
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2016
Jeśli chcecie ją kupić to do końca czerwca trwa taka promocja.
Już niedługo:
291.Matka i dziecko
Chabrowa w kuchni #5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.