20 cze 2016

291.Matka i dziecko


Jeśli chodzi o popularne ostatnio poradniki mówiące nam jak żyć i być szczęśliwym człowiekiem to kompletnie nie moja bajka. Po przeczytaniu cała ta otoczka mądrości wyparowuje z mojej głowy i nie potrafię wcielić tych patentów w życie. Inaczej sprawa ma się z fachową literaturą. W tym przypadku o ile więcej wiem tym pewniej się czuję. Jestem pewna, że w trudnych sytuacjach wiele rzeczy mi się przypomni i w połączeniu z intuicją dam sobie radę. Tym bardziej, że tematów związanych z ciążowymi dolegliwościami i dzieckiem raczej nie warto szukać w internecie. Czasami można się jeszcze mocniej zestresować.

,,Matka i dziecko" to vademecum zawierające informacje na temat zajścia w ciążę, kolejnych etapów ciąży, porodu, pierwszych godzin z nowo narodzonym dzieckiem, opieki nad nim i chorób na jakie może zapaść. Wszystko co jest nam potrzebne. Od prawidłowo skompletowanej wyprawki dla malucha i mamy do szpitala aż po ćwiczenia w ciąży i w okresie połogu. Prawidłowe noszenie dziecka, karmienie. No, mogłabym tak długo wymieniać, a to tylko dowodzi jak obszerna jest to książka. Może wiele osób, które są już doświadczone powiedzą, że takie lektury są im zupełnie niepotrzebne. W moim przypadku, gdy niedługo powitam pierwsze dziecko ta książka to taka biblia, którą przeglądam, przegryzam i studiuję od deski do deski.

Dobrze, że jest to najnowsze wydanie. Okazuje się, że może o ile zasady pielęgnacji dziecka się nie zmieniły to procedury szpitalne związane z porodem są niezgodne z tym co znają nasze mamy. Elizabeth Fenwick wydała już wiele książek o takiej tematyce, cały czas jej poprawia i uzupełnia. Czerpie garściami z własnego doświadczenia, została już babcią. Jej poradniki dla młodych rodziców to bestsellery na całym świecie.

Książka została wydana w twardej oprawie, jest porządna. To lektura na wiele lat, z pewnością będzie często przeglądana i długo posłuży. Została opatrzona licznymi kolorowymi zdjęciami i wykresami. Jest czytelna i nie nudzi, nie sprawia, że wiadomości nas przytłaczają.

Podsumowując, to świetna książka dla młodych rodziców.Czasami warto zdać się na intuicję. Chociaż pewnie nie będę pielęgnować mojego dziecka z tą pozycją w ręku to wiele informacji wykorzystam i sprawią one, że będę czuła się pewniej i swobodniej. A szczęśliwa i zrelaksowana matka to zadowolone dziecko. Czyż nie?
Ocena:5/6


Zdaję sobie sprawę, że takie książki to jednak lektury nie dla wszystkich. Stąd moje pytanie do dyskusji. Jak to jest u was z poradnikami? Czytacie? Po jakie sięgacie najchętniej?

Ocena:5/6

Tytuł: 291.Matka i dziecko
Autor: Elizabeth Fenwick
Stron: 263
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2016

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni Bookmaster.
Do 23 czerwca po wpisaniu hasła DZIEN-OJCA-2016 macie -20 % na cały asortyment. Warto skorzystać.
Już niedługo:
292.Znieczulenie
stosik #42 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.