16 maj 2017

Królowie Bourbona J.R. Ward

Pieniądze, alkohol, namiętności i tajemnice


Bradfordowie to niezwykle bogata rodzina trudniąca się produkcją bourbona. Świat bogaczy i służby nie powinien mieć ze sobą nic wspólnego. A jednak gdy ogrodniczka Lizzie zakochuje się w przystojnym Tulane Bradfordzie wszystko ma szansę się zmienić. Pytanie tylko czy na lepsze. Zwłaszcza, że w rezydencji jest pewna tajemnica, która tyka jak bomba i wraz ze swoim wybuchem na szansę ponieść ich wszystkich na dno. Wszelkie rodzinne konflikty i niesnaski tylko się zwiększą.

Wydawnictwo Marginesy


Już zdążyłam zauważyć, że wydają oni książki po prostu w moim guście, a więc fakt, że i tym razem mi się spodoba był tylko formalnością. Okładka utrzymana w żółto-bursztynowym tonie przywodzi na myśl przepych, bogactwo i bourbona. Idealnie pasuje do klimatu wszechobecnego w powieści.

Plastyczny język


Nie sądziłam, że już od pierwszych zdań będę się tak zachwycać i zostanę oczarowana warsztatem literackim autorki. Pisze niezwykle barwnie, działa na naszą wyobraźnię. Maluje przed naszymi oczami obraz niezwykle bogatej i luksusowej rezydencji będącej w posiadaniu największej w kraju produkcji ekskluzywnego bourbona. Snuje przed nami namiętną, rozgrzaną i uderzającą do głowy jak najlepszy trunek wizję. Zarówno opisy scen erotycznych jak jak i krajobrazów są niezwykle sugestywne i rozpalające zmysły, a przy tym delikatne i subtelne. Można się w tej powieści rzeczywiście rozsmakować i zatracić.

Rodzinne intrygi


Romanse, zdrady, porwania, wielkie kłamstwa i miłości doprawione szczyptą arogancji każdego z bohaterów tej powieści. W tym świecie niewyobrażalnych dla zwykłego człowieka, wręcz obrzydliwych i nieprzyzwoitych ilości pieniędzy praktycznie wszystko jest możliwe. To po prostu niezwykle ciekawa historia rodziny do granic możliwości zdeprawowanej i wynaturzonej. Liczy się tylko chęć zbicia jak największego majątku i władzy. Po trupach do celu aby realizować tylko swoje marzenia i przyjemności, a czytelnikowi zapewnić lekturę od której nie sposób się oderwać.


Wielowątkowość


Niektórzy zarzucają autorce, że wprowadziła do powieści za wiele wątków. Ja nie traktuję tego jako minus. Lubię historie gdzie śledzę losy większej liczby osób. A jeśli całość jest zrozumiała i nie zagmatwana jak w tym przypadku to ta wielowątkowość zupełnie nie przeszkadza w odbiorze i czytaniu.

Podsumowując


To pasjonująca historia o nieprzyzwoicie bogatej rodzinie ze znakomitym i rozpalającym zmysły, a jednak nie wysuwającym się na pierwszy plan wątkiem miłosnym i zakończeniem przez które kolejny tom chce się przeczytać jak najszybciej.
Tytuł: 319.Królowie Bourbona
Autor: J.R. Ward
Stron: 501
Wydawnictwo: Marginesy
Rok wydania: 2017

P.S. Poszalałam z wyglądem bloga. Jak wrażenia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.