8 maj 2017

318.Caraval


Caraval

Wszystko co wydaje się rzeczywistością jest tylko grą. Jest ona organizowana raz do roku przez mistrza ceremonii - niezwykle tajemniczego Legendę. Nagroda to spełnienie jednego dowolnego życzenia. Scarlett i Tella upatrują w niej szansę na wyrwanie się ze szponów despotycznego ojca, który właśnie zaaranżował małżeństwo jednej z nich. Szybko okazuje się też, że stawką w grze jest życie sióstr. 


Iluzja

Stephanie Garber wprowadza nas do niezwykle magicznego i nieprzewidywalnego świata gdzie wszystko jest możliwe. Jest on ogromnie niebezpieczny ponieważ mąci zmysły, sprawia, że nie potrafimy oddzielić rzeczywistości od fikcji i obłudy. Tutaj wszystko zaczynając od zadań do wykonania aż po miłość może okazać się tyko makabryczną i perwersyjną grą. Podoba mi się sposób w jaki został wykreowany ten świat, fakt, że jeszcze nigdy w literaturze się z podobnym pomysłem nie spotkałam. Podobno producenci Niezgodnej też się już nim zainteresowali i mają w planach adaptację filmową. Z chęcią obejrzę ponieważ Caraval to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Ten świat to mnogość kolorów i faktur, piękne i wyszukane stroje. Mieszanie się smaków i zapachów. Czy to tylko gra?


Wciągająca historia

Książkę szybko i łatwo się czyta. Autorka używa prostych słów, nic nie udziwnia, ani nie utrudnia. Świat Caravalu i rządzące nim prawa są przedstawione tak aby w każdym momencie lektury były dla nas zrozumiałe, a jednocześnie zostawiały miejsce na niespodzianki i zaskoczenie.


Wątek miłosny

Autorka pokusiła się również o romantyczną intrygę. Muszę jednak przyznać, że chociaż jest ciekawa i rozbudowana to jednak zabrakło mi w niej jeszcze większej dawki emocji. Tyle aby serce zaczęło szybciej bić, a na policzkach pojawiły się wypieki.


Podsumowując

To dobre czytadło na kilka długich wieczorów. Lekkie, z ciekawie wykreowanym światem, nieprzewidywalne i wciągające ale jednak tylko czytadło. Można przy niej miło spędzić czas. Dla młodzieży i wszystkich innych mających ochotę na uczestnictwo w magicznej grze Caraval.
Ocena:3+/6
Tytuł: 318.Caraval
Autor: Stephanie Garber
Stron: 414
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2017
Ogromnie dziękuję Wydawnictwu Znak za egzemplarz tej powieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.