9 kwi 2018

13 minut Sarah PinboroughSarah Pinborough to autorka, która już zasłynęła swoimi thrillerami i powieściami dla młodzieży na całym świecie. Napisała dobrze przyjętą Co kryją jej oczy. Gdy tylko przeczytałam opis powieści, którą widzicie powyżej od razu zapragnęłam ją przeczytać. Jaka to była lektura?

Szkoła średnia. Młodzież wchodząca w dorosły świat jest szczególnie brutalna i po prostu wredna. Zwłaszcza dziewczyny. Chyba każdy z nas spotkał się w szkole z podziałami na grupy. W jednej są zawsze najpiękniejsze, najpopularniejsze dziewczyny. Druga to szkolne wyrzutki, z którymi nie chce nikt rozmawiać. Trzecia jest gdzieś pośrodku. Właśnie do takich realiów wrzuca nas Sarah Pinborough. Jedna z szkolnych Barbie – największych i najwredniejszych piękności zostaje znaleziona w lodowatej rzece. Na jej szczęście zimno spowolniło akcję serca, przez co była ona jakby poddana hibernacji. W stanie śmierci klinicznej trwała 13 minut i teraz niczego nie pamięta. Wydaje jej się tylko, że pokłóciła się ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami. Zupełnie nie może sobie jednak przypomnieć wydarzeń sprzed wypadku. Czy to koleżanki próbowały ją zabić? Co ma z tym wspólnego jej dawna znajoma Rebecca?

13 minut to thriller, który po prostu się połyka. Miałam poczytać chwilkę w święta wielkanocne i skończyło się na tym, że doczytałam ją do końca. Ogromnie lubię czytać thrillery, w których postacie to współczesna młodzież. Żyjemy w czasach gdzie wystarczy jedno kompromitujące zdjęcie na Instagramie czy Facebooku, aby zmarnować komuś życie. Media społecznościowe to miejsca, gdzie toczy się ważna część akcji powieści 13 minut. Nie wiadomo czy najlepsze przyjaciółki Natashy byłyby zdolne do jej zabójstwa.

Zaletą tej powieści jest fakt, że autorka trochę wodzi nas za nos. Niby pozwala nam się domyślać kilku rzeczy, ale wiemy tylko tyle ile sama chce nam pokazać. Zakończenie wprawiło mnie w niemałą konsternację. Nie wpadłabym akurat na takie rozwiązanie sprawy.

13 minut to thriller, przy którym po  można się zrelaksować i miło spędzić czas. Wielbiciele krwawych powieści gdzie gęsto ściele się trup nie będą usatysfakcjonowani, ale wszyscy szukający lekkiej rozrywki oraz lubiący czytać o nastolatkach i skomplikowanych relacjach panujących na szkolnym korytarzu z pewnością przeczytają ją w ciągu kilku godzin.
Ocena:4+/6
Tytuł: 397.13 minut
Autor: Sarah Pinborough
Stron: 424
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2018
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.