3 kwi 2018

Gotuję, nie marnuję Kuchnia zero waste po polsku Sylwia Majcher

Grupa Wydawnicza Foksal
Święta wielkanocne już za nami. Z całą pewnością zostało wam mnóstwo resztek i niewykorzystanych produktów. Wydaje mi się, że mieszkając na wsi łatwiej jest nie marnować, zawsze są zwierzęta, które zjadają chleb lub inne produkty. W mieście często nie ma co zrobić z tymi artykułami.

Gotuję, nie marnuję to książka napisana z prawdziwą pasją i zaangażowaniem książka kucharska. Oprócz świetnych przepisów Sylwii Majcher, o których napiszę wam później na uwagę zasługuje również wstęp. Mamy tu prawie 50 stron o tym jak planować tygodniowe menu, przechowywać produkty, ograniczać ilość artykułów w sklepowym koszyku czy prawidłowo rozróżniać termin ważności i uważności. Znalazłam tu wiele wskazówek jak lepiej organizować sobie życie by wykorzystywać resztki, a w konsekwencji marnować jak najmniej. Przecież każdemu z nas zależy na oszczędnym i ekonomicznym życiu, które dba o nasze środowisko. Nikt nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy. 

Gotuję, nie marnuję to przede wszystkim mnóstwo pysznych i zdrowych przepisów za niewielkie pieniądze. Obawiałam się, że z resztek nie może wyjść nic smacznego. Nic bardziej mylnego. Od razu po otworzeniu tej książki kucharskiej byłam zachwycona, a pierwszy przepis wykonany już kolejnego dnia. Przepisy, które tu znalazłam są banalnie proste. Myślę, że każdy jest w stanie je wykonać, a jednocześnie większość produktów pewnie macie w swoich szafkach czy lodówkach. Sprawdzą się w przypadkach awaryjnych gdy trzeba wyczarować coś smacznego, a nie ma czasu na odwiedzenie sklepu. Przygotowanie tych dań nie zajmuje też dużo czasu.Na zdjęciu widzicie brownie z dojrzałych bananów. Z takich, które mają już brązową skórkę i z pewnością powędrowałyby już do kosza. Ciasto było idealnie puszyste, a jednocześnie wilgotne i pulchne. Mój synek zjadł sam dwa kawałki, a więc to najlepsza rekomendacja. To samo z jajkami zapiekanymi w czerstwych bułkach. 

Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste to książka kucharska, której nie sposób nie polecić. Zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w kuchni i nie wiedzą jeszcze jak organizować zakupy lub planować tygodniowe menu. Wszyscy inni z pewnością odnajdą w niej mnóstwo pomysłów na zdrowe i smaczne dania z udziałem resztek. 
Ocena: 5/6
Tytuł: 396.Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste
Autor: Sylwia Majcher
Stron: 199
Wydawnictwo: Buchamnn
Rok wydania: 2018
Za egzemplarz dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.