29 lis 2013

146.Zawsze przy mnie stój

Tytuł: Zawsze przy mnie stój
Autor: Carolyn Jess-Cooke
Stron: 311
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2011
Moje zdanie: Autorka to nagradzana poetka i filmoznawczyni. Jak poradziła sobie pisząc powieść? Margot po swojej śmierci ponownie wraca na ziemię. Ma być własnym Aniołem Stróżem. Czy teraz będzie miała możliwość zmienić bieg swojego życia? Czy to jest jeszcze możliwe? Jak to jest widzieć całe swoje życie z boku? Czy zawrze pakt z demonem, aby odmienić swój los?
 Szał na książki o aniołach już dawno przeminął. Ja jak zawsze sięgam po książki wtedy kiedy chcę i tak skusiłam się na tę pozycję. Jest to niesamowicie piękna, wzruszająca książka. Z pozoru łatwa historia w której ja dopatrzyłam się wielu mądrości i przestróg. Chcielibyście oglądać swoje życie z boku? Każdy wybór, błąd, to czego wiele razy się wstydzimy. Ja z pewnością nie. O tym jest ta książka. Wielu rzeczy nie da się już naprawić, niektóre wydarzenia są tylko raz i od nas zależy czy dobrze je wykorzystamy. Nigdy już nie będzie nam dane ich cofnąć, życie mamy tylko jedno i to nasza sprawa w jakim kierunku się potoczy. 
Książka pokazuje jaki to niezwykły dar otrzymaliśmy od Boga. Zmusza do zastanowienia się czy jesteśmy dumni z naszej życiowej ścieżki, czy nie. W każdej chwili możemy z niej zawrócić. Bohaterowie są przyzwoicie wykreowani. Najbardziej polubiłam ojca Margot. Historia tutaj przedstawiona jest bardzo ciekawa, nie sposób się przy niej nudzić. Mam jednak wrażenie, że w niektórych momentach autorkę poniosło i książka była zbyt bajkowa, nieprawdopodobna. To jeden z minusów. Więcej chyba nie widzę, to, że przeczytałam ją w jeden dzień z pewnością o czymś świadczy.
Ocena:5-/6

18 komentarzy:

 1. Też mam na półce, otrzymałam z wymiany. Szał był, rzeczywiście. Mam nadzieję, że naprawdę będzie przyjemną lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam ją kiedyś i w sumie zgadzam się z Twoją recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeczytać, ale jakoś nie mogę jej dorwać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzies mi ten tytuł obił się o uszy, ale póki co nie mam na nią ochoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, może kiedyś jednak sięgniesz :)

   Usuń
 5. Bardzo bym chciała przeczytać tę książkę. Od dawna wodzę za nią oczyma i mam nadzieję, że w końcu wpadnie ona w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś przeczytasz

   Usuń
 6. Lubię książki z przesłaniem ;) A szczególnie o realistycznej fabule, ale skoro przeczytałaś ją w jeden dzień musi być dobra :) Obecnie nie mam czasu na czytanie książek dla siebie, bo jest zawalona czytaniem książek do pracy licencjackiej ;) Ale jak już będę mieć spokój z pracą to poczytam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, na odsapnięcie po pisaniu pracy będzie jak znalazł

   Usuń
 7. Jestem bardzo ciekawa tej książki, a Twoja recenzja nie pozostawia mi wątpliwości, że warto po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.