21 kwi 2014

174.Zapach żółtych róż

Tytuł: Zapach żółtych róż
Autor: Sherryl Woods
Stron: 331
Wydawnictwo: Harlequin
Rok wydania: 2011
Moje zdanie: Nigdy nie miałam wcześniej okazji czytać książek tej autorki. Napisała ona już ponad 100 powieści. Swoich bohaterów umieszcza najczęściej w małych miasteczkach. Książka ta to kolejny tom ,,Kronik Portowych”. Nie wiedziałam o tym wcześniej, ale zupełnie mi to nie przeszkodziło. 
Bree O’Brien podejmuje dramatyczny krok. Zrywa z obecnym mężczyzną, rzuca karierę literacką i ucieka do małego, rodzinnego miasteczka Chesapeake Shores. Ku jej zdziwieniu od razu napotyka byłego chłopaka, który jest tym faktem wyjątkowo niezadowolony. 
Muszę przyznać, że odkryłam autorkę niezwykle podobną do Debbie Macomber, tylko ta nie ma pewnego minusa, który wielu osobom nie odpowiada. Tutaj też historia toczy się w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i próbują sobie wspólnie pomagać. Jest niezwykle ciepła i klimatyczna. Kipią w niej emocje, bohaterowie są prawdziwi, nie czuć w nich sztuczności. Mają uczucia takie jak my i podobne do nas problemy. 
Historia jest wciągająca, szybko się ją czyta. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, chociaż książka jest lekka i momentami przewidywalna. Tutaj tylko autorka skupia się na kilku osobach, nie jest ich tak dużo jak w książkach Macomber. Nie ma tego nagromadzenia wątków. Okładka za każdym razem w tej serii przedstawia dłonie. Podoba mi się to.
Ocena: 5/6

18 komentarzy:

 1. nie słyszałam o tej autorce wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam dość dawno temu, ale pamiętam, że odebrałam ją niezwykle pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam za sobą dwie powieści tej autorki. Za tą też się rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autorki, ale to można zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ci się spodoba :)

   Usuń
 5. Lubię takie powieści, faktycznie je lekko czyta się i ciągle jest ten niedosyt poznania "co dalej?", aż do ostatniej strony ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, za to ja też je lubię

   Usuń
 6. zapowiada się na taką lekturę na lato, lekką i przyjemną, którą można zabrać z sobą na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.