2 kwi 2016

Serce rozbite na kawałki

Kathrin Lange pracowała dawniej jako wydawca i specjalista od mediów, później zajęła się tylko pisaniem. Jej trylogia rozpoczynająca się tomem ,,Serce ze szkła" jest inspirowana powieścią gotycką Rebeka.

David po prostu nie może tak dalej żyć. Musi rozprawić się z mroczną przeszłością. Wraz z Juli wraca na mroczną wyspę Martha's Vineyard. Niespodziewanie dla wszystkich policja trafia na szczątki młodej kobiety. Czy to Charlie?

Ten kto śledzi mnie troszkę dłużej z pewnością pamięta, że pierwszy tom wprost mnie zachwycił i zaczytywałam się nim we wakacje. Nie miałam wcześniej możliwości czytać książki dla młodzieży z tak dobrze oddanym mrocznym, gotyckim klimatem jednocześnie cały czas będąc w gatunku obyczajowym, a nie horroru.W tym tomie było tak samo.

Niby rozum podpowiada nam, że istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie tego co dzieje się na wyspie to jednak serce razem z bohaterami odczuwa niepokój przed paranormalnymi istotami. Nie wiadomo komu można zaufać. Juli musi radzić sobie ze wszystkim sama, ponieważ wydaje się, ze David wraca do swojego psychicznego stanu odrętwienia i otępienia. Może to rzeczywiście działanie wyspy i klątwa ciążąca nad całym rodem?

Jeśli chodzi o szybkość fabuły to czyta się cały czas tak samo szybko jednak mam wrażenie, że akcja spowolniła. Troszkę mniej tutaj różnorodnych wydarzeń, a więcej o rozwijającym się uczuciu Juli i Davida. Ich odczucia, strach i niepokój. Dziewczyna dojrzała, stara się brać sprawy w swoje ręce i troszczyć o ukochane osoby. Natomiast chłopak wielokrotnie mnie denerwował.
-Gdyby nie ty, Juli, dalej byłbym tym samym żałosnym idiotą, którym byłem w grudniu.

Ten tom to taka delikatna rozgrzewka przed końcowym sprintem. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie po przeczytaniu kilku ostatnich stron. Czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałam i z całą pewnością wiem, że w ,,Sercu z popiołu" będzie dużo emocji i niespodziewanych wydarzeń. Jak najszybciej chcę zobaczyć jak to wszystko zostanie zakończone. To ostatni tom z trylogii zawsze najmocniej zapada mi w pamięć, a więc liczę na wielkie fajerwerki. To książka zarówno dla starszych jak i dla młodzieży, coś nowego na naszym rynku.
Ocena:5/6

Tytuł: 279.Serce w kawałkach
Autor: Kathrin Lange
Stron: 413
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2016
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Muza oraz Business & Culture

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.