13 lip 2016

293.Złodziej pioruna

Mity greckie to opowieści, które fascynowały mnie od najmłodszych lat. Praktycznie raz w roku wypożyczałam sobie książkę słynnego Parandowskiego. Zanurzałam się w ten magiczny świat. Dlatego postanowiłam skusić się na inspirowaną mitami greckimi słynną serię Ricka Riordana. Jest ona dedykowana młodzieży jednak po przeczytaniu pierwszego tomu stwierdzam, że można czytać ją w każdym wieku.

XXI wiek. Stany Zjednoczone. Okazuje się, że bogowie olimpijscy żyją w naszych czasach. Zakochują się w śmiertelnikach, mają z nimi dzieci, które są bardzo atrakcyjnym kąskiem dla wszystkich potworów. Jak to jest być takim dzieckiem? Herosem? Przekonacie się czytając o Percy'm, który musi zmierzyć się ze złodziejem pioruna.

Opowieść Ricka Riordana to historia, w której znalazłam same plusy. Zaczynając od pomysłu. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z powieścią opartą na greckich mitach i osadzenie ich w czasach nam współczesnych to strzał w dziesiątkę. Coś ogromnie nowatorskiego i ciekawego, zwłaszcza dla fanów klimatu czasów kiedy świat dopiero powstawał, a ludzie próbowali sobie jakoś wytłumaczyć prawa natury.

Wiesz co, ja wcale nie chciałem być osobą półkrwi.

Bohaterowie są indywidualistami, każdy z nich ma w sobie coś charakterystycznego i po prostu trzeba ich lubić. Zwłaszcza naszego głównego bohatera- Percy'ego. Jak każdy z dzieci bogów ma za sobą bardzo trudne przeżycia, które go ukształtowały. Myślę, że ta postać jeszcze dojrzeje w kolejnych tomach.

Czyta się ją bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Co najważniejsze autor ma poczucie humoru co widać zwłaszcza w tytułowaniu poszczególnych rozdziałów. Jak najbardziej do mnie to trafiło i sprawiło, że wiele razy uśmiechnęłam się pod nosem.

Podsumowując, to świetna historia zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. U tych pierwszych pewnie rozbudzi miłość do mitologii, a u drugich przypomni piękne chwile. Ponadto, z nią się po prostu świetnie spędza czas.
Ocena:5/6

Tytuł:293.Złodziej pioruna
Autor: Rick Riordan
Stron: 357
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 2009
Za egzemplarz dziękuję księgarni Bookmaster

Już niedługo:
294.Japoński kochanek
Chabrowa w kuchni #6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.