14 lut 2018

Conviction Corinne Michaels

Wydawnictwo Szósty Zmysł, erotyka, romans, recenzja książki
Conviction to drugi tom duetu Consolation Corinne Michaels, który po prostu złamał mi serce, a zakończenie wbiło w fotel. Czy tym razem też otrzymałam tyle emocji?

Życie Natalie skomplikowało się jeszcze bardziej. Myślała, że wszystko co złe już dawno za nią i teraz będzie mogła prowadzić szczęśliwe życie z córeczką i ukochanym mężczyzną. Nic nie jest jednak tak jakbyśmy chcieli. Dziewczyna musi jak najszybciej podjąć decyzję, która zaważy o jej przyszłości i pozwoli rozliczyć się z przeszłością.

Znów mam ogromny problem z napisaniem jakiegoś konkretnego opisu, ponieważ nie chcę wam nic zdradzić i muszę pisać ogólnikami. Zakończenie Consolation rzeczywiście sprawiło, że cała historia nabrała innego znaczenie i przeczytanie kolejnego tomu było koniecznością. Mam jednak wrażenie, że Corinne Michaels jak wielu autorów przed nią, nie do końca podołała pokładanym w niej nadziejom i napisała coś trochę innego i słabszego. Cała ta historia jest ogromnie zagmatwana, los nie szczędzi bohaterom ciosów i doskonale rozumiem, że mogą czuć się zagubieni i zdruzgotani. Ich zachowanie jednak wielokrotnie mnie denerwowało. Miotali się, nie potrafili wyznać swoich uczuć szczerze przez co nic nie szło po ich myśli. Na szczęście taki stan rzeczy nie trwał przez całą powieść, więc później mogłam skupić się tylko na powieści i zawartych w niej emocjach.

Emocji znów jest sporo, jednak zachowanie bohaterów trochę zmieniło moje odczucia. Autorka po raz kolejny gra na uczuciach poprzez sypiące się jak asy z rękawa zwroty akcji. Zmusza do zastanowienia się czy postępowanie głównej bohaterki jest uzasadnione czy jednak powinna dokonać całkowicie innego wyboru. Myślę, że tyle ile osób tyle decyzji.

Podsumowując, Convicton nie jest złą książką, jednak po przeczytaniu bardzo dobrego pierwszego tomu moje oczekiwania były naprawdę wygórowane. To historia o trudnych wyborach, namiętności i miłości. Myślę, że jeśli ktoś przeczyta pierwszy tom, to nie przejdzie obojętnie obok tego. Warto sięgnąć po obie części w Walentynki.
Ocena:4-/6
Tytuł:385.Conviction
Autor: Corinne Michaels
Stron: 357
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Rok wydania: 2017
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Szósty Zmysł 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.