12 gru 2015

Czas na dyskusję

Jakiś czas temu zobaczyłam pewną reklamę. W oczy rzuciło mi się hasło, że można zgłaszać psy i koty aby zostały one ambasadorami marek Pedigree i Whiskas. Na początku nie wierzyłam, później zaczęłam troszkę czytać o co tam chodzi, odpowiedziałam na kilka pytań. Po jakimś czasie przyszedł email, że Cleo się dostała i otrzyma paczkę z żywnością. Wczoraj odwiedził nas listonosz z ogromną paką.
Oczom nie wierzyłyśmy, a pies jakby wiedząc, że to jego położył się w samym środku. 
Pięć paczek suchej karmy i siedem saszetek karmy mokrej. Kurczaczek z ryżem. 
Jemy akurat produkty Pedigree, więc możemy powiedzieć, że bardzo nam smakują. Rośniemy jak na drożdżach. Cleo miała być malutka, a już teraz wskakuje bez problemu na fotel czy łóżko. Ma taaakie długie nogi, że zamiast głowę kłaść na przednich nogach to układa na tylnych. Cały czas jest aktywna, czasami chyba aż za bardzo.Wtedy robi mi masaż głowy, pleców w połączeniu z akupunkturą pazurkami. Sierść na zimę z brązowej zrobiła się przypalana, pięknie się błyszczy. 
Akcja Pedigree i Whiskas ma na celu przypomnienie niektórym posiadaczom czworonogów, że nie jedzą one tego samego co człowiek. Potrzebują trochę innych składników. Nawet nie wspomnę o tym, że psy nie powinny jeść soli i czekolady. Znam przypadek gdy pies jadł dosłownie wszystko i jego serce urosło do takich rozmiarów, że nie mieściło się w klatce piersiowej. 
Pamiętam, że gdy byłam mała, a dostępność takich karm nie była zbyt dobra babcia psom zawsze gotowała osobne dania. Bez soli, bez trujących rzeczy. To też był jakiś sposób. Teraz mamy ten komfort, że jeśli ledwo mamy czas na zrobienie sobie posiłku dla psa kupujemy coś gotowego, zbilansowanego do jego wieku i wielkości. 

Nie chcę, żeby dzisiejszy post był tylko moim poleceniem jakieś produktu. Zapraszam was do dyskusji. Jakie macie zwierzaki? Psa, kota, rybkę, karalucha w łazience? Cokolwiek. Piszcie. Jak go karmicie, jakie zabawy są waszymi ulubionymi, co akurat porabiają? :)
Moja Cleo akurat jest chwilę na podwórku. Siedzi na czubku głowy owczarka podhalańskiego- Cezara. Kleopatra, bo Cezar musi mieć swoją Kleopatrę. I tyle :) Jemu coraz zimniejsza pogoda w końcu odpowiada. Zimą nie chce wejść do budy, ponieważ woli leżeć na plecach na wielkiej zaspie śniegu. Jej nie marzną łapki :) Trzeci kundelek siedzi sobie obok nich. Murzynek. Nazwa niepoprawna politycznie jednak jeszcze nie chodziłam do szkoły, nie wiedziałam co to znaczy. Staruszek z czternastoletnim stażem. Zębów coraz mniej, mordka osiwiała, głuchy jak pień jednak radzi sobie na swój sposób i kocha zabawy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.