22 gru 2015

Konsekwencje miłości i zdrady

Louise Candlish to brytyjska pisarka. Studiowała filologię angielską. Jej książki są już cenione na całym świecie.
Tabby przeżywa miłosne rozczarowanie. Trochę przypadkiem, trochę przy udziale podstarzałego męża i ojca z którym spędza noc trafia na wyspę u wybrzeży Francji. Spotyka tam młodą Angielką, która dzieli się z nią domem. Pomaga znaleźć pracę. Kim jest? Przed kim lub czym się ukrywa?

Dziwna książka. Praktycznie przez cały czas jej trwania głowimy się, zastanawiamy o co w tym wszystkim chodzi, a na koniec autorka daje nam bolesnego prztyczka w nos i pokazuje, że wszystko co sądziliśmy jest nieprawdziwe. Piszę o tym już na początku, ponieważ zakończenie to główny atut tej powieści. Mogę być całkowicie pewna, że nie domyślicie się tego co przygotowała dla was autorka.

 Sama historia to niezwykle ciekawy i nowatorski pomysł. Zdrada i jej bolesne konsekwencje. Opowieść o potrzebie bliskości jaką odczuwamy każdego dnia nawet jeśli czasami otacza nas tłum ludzi. Brakuje nam jednak osoby, która nas pocieszy i poprawi humor. Sprawi, że życie nabierze sensu. 

Jedyne co moim zdaniem nie zagrało to wykonanie. Trochę za mało tutaj dopracowania, emocji. Tego, żeby czytelnik utożsamił się z bohaterką. Mnóstwo przeżyła, a jednak zupełnie nie wczułam się w jej historię i sytuację. Brak takiej siły napędowej, która sprawiłaby, że czytelnik będzie ze zniecierpliwieniem przerzucał kolejną stronę.
To mieszanka sensacji, dramatu, obyczajówki i romansu. Może w tym wypadku połączenie to się nie sprawdziło? Oceniłabym ją jako poprawną. Fajerwerki pojawiają się dopiero na koniec. Może dla tego zaskakującego zakończenia warto czytać?
Ocena:4/6

Tytuł: 255. Zniknięcie Emily Marr
Autor: Louise Candlish
Stron: 494
Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2015
Za egzemplarz dziękuję księgarni Empik
Wróciłam :)I lecę ubierać choinkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.