9 gru 2015

365 stron życia

Około miesiąc temu pisałam wam trochę o organizacji, moich rozterkach związanych z prawidłowym planowaniem nauki i obowiązków domowych. Zaczęłam poszukiwania. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy w trakcie przeglądania różnych stron była okładka tego kalendarza. Akurat wyświetliła mi się na granice.pl. Delikatny, zielony kolor, piękny kwiecisty motyw i spływający z góry anioł. Zdecydowanie jest to coś co z chęcią wyjmiemy z torebki i pokażemy innym ludziom.

Znajdziecie tutaj dosłownie wszystko. Jedność to wydawnictwo katolickie. W swoim kalendarzu umieścili święta, fragmenty Pisma Świętego, mnóstwo cytatów i zagadek z różnych dziedzin życia. Z pewnością niezwykłym przeżyciem będzie czytać to co jej przypisane do danego dnia i zastanawiać się nad znaczeniem. Tradycyjnie mamy tu też wschody i zachody Słońca, imieniny.

Co mnie absolutnie urzekło to ogromna różnorodność przepisów. Na każdy dzień coś innego. Są one umieszczane w czasie, w którym są najczęściej używane. Keks- wielkanocne ciasto jest u mnie zawsze na Boże Narodzenie. Teraz wykorzystam przepis z tej książki.To taka stara szkoła kulinarna- przepisy czytelników, bez udziwnień i niewypróbowanych smaków, na to najmocniej liczyłam. Znajdziemy tu też porady zdrowotne i domowe.
Ciekawym faktem jest  to, że mamy tu dodatkową rubrykę na pilnowanie domowych zakupów, wydatków i budżetu. Świetna sprawa. Kalendarz jest dość napakowany i dlatego mocno mi się podoba. Wbrew pozorom znalazło się tu jeszcze dużo miejsca na notatki, rodzinne rocznice i wydarzenia. 

Z racji ilości stron, wielkości i wagi jest to raczej planner do użytku domowego. Do noszenia codziennego mógłby okazać się zbyt ciężki. Ja jednak i tak korzystam z kalendarzu w domowym zaciszu. Wszystko notuję w brudnopisie, a dopiero później przenoszę na czysto. Mi mocno się spodobał, to planner do ciągłego wertowania, przegryzania się z nim, zaznaczania i zakreślania.
Ocena:5/6

Tytuł:252.365 dni życia
Autor: Praca zbiorowa
Stron: 448
Wydawnictwo: Jedność
Rok wydania:2015
Za kalendarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jedność

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.