7 gru 2015

Miejsce, w którym troski znikają

Leniwa niedziela. Seria książek z magicznymi okładkami. Odkąd pojawiła się na rynku zawsze chciałam się z nią zapoznać. Czy był to dobry wybór?
Vanessa Greene napisała już jedną książkę ,,Klub porcelanowej filiżanki" również wydaną w tej serii.

Charlotte to recenzentka restauracyjna i dziennikarka. Czeka ja awans, a na swój wielki numer szykuje przegląd najbardziej urokliwych herbaciarni. Kat to samotna matka, która kocha herbatę, lubi pisać i nie ma pracy. Seraphine przyjeżdża do Wielkiej Brytanii do pracy. Będzie uczyć języka francuskiego pewną dziewczynką. Wszystkie one spotykają się w Herbaciarni Nadmorska i rozpoczynają fascynującą przygodę, która zmienia ich życie.

Trzy kobiety. Każda inna, a jednak ich problemy je łączą. Charlotte to pracoholiczka. Nie umie stworzyć po zdradzie normalnego związku. Kat tak samo, oprócz tego ma problemy finansowe. Seraphine pochodzi z niezwykle szanowanej i konserwatywnej rodziny z tradycjami i przez to jej rozterki okażą się największe. Bardzo podobało mi się to w jaki sposób autorka przedstawiła każdą z tych postaci i ukazała niezwykle, delikatną i kruchą więź, która je połączyła. Bohaterowie drugoplanowi też są niezwykle ważni, tworzą barwną społeczność nadmorskiego miasteczka gdzie każdy każdego zna i stara się mu pomóc. Takie klimaty kocham.

To niezwykła opowieść o odkrywaniu siebie i swoich potrzeb. O tym, że mamy być prawdziwi dla świata. Niczego nie udawać, po prostu być sobą. Chociaż raz postawić na swoim i nie przejmować się opinią drugiej osoby. Ludzie są zawsze krytycznie nastawieni.Opisywana historia jest niezwykle ciepła, optymistyczna i taka kojąca, po prostu balsam dla duszy. Któż nie lubi czytać o malutkich, nadmorskich miejscowościach, herbaciarniach, pieczeniu ciasteczek i piciu herbaty? Niech was jednak nie zwiedzie myśl, że książka jest tylko o tym. 

Zakończenie mocno mnie zaskoczyło i ogromnie się spodobało. Gorąco kibicowałam tym bohaterom i to takie zwieńczenie wszystkich ich przygód i rozterek. Ostatnie strony to przepisy, którymi kusiły nas bohaterki w trakcie czytania. Z całą pewnością możecie wyczekiwać zdjęć :)

Czyta się niezmiernie szybko, rzeczywiście jest to książka do poczytania przy filiżance herbaty i do celebrowania chwili. To ciepła opowieść, która zachwyci każdą fankę obyczajówek. Opowiada o zwykłym i codziennym życiu w poetycki sposób. Chyba to jest w niej tak niezwykłe. Już chcę czytać kolejną książkę z serii. 
Ocena: 5/6

Tytuł: 251. Sekretna herbaciarnia
Autor: Vanessa Greene
Stron: 351
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świat Książki

Wracam do świata żywych. Już po zjeździe, kolejne dwa kolokwia przede mną. Mam dużo nowych pomysłów. Ta książka zainspirowała mnie do stworzenia blogowego cyklu. Muszę go jednak dopracować. Jeszcze nie widziałam czegoś podobnego na blogach, to tylko i wyłącznie mój pomysł, a więc mam nadzieję, że uda mi się go dopieścić. Może już na święta :) Połączę tam swoje dwie pasje. Ktoś zgadnie jakie? 
Zapraszam do klikania w baner reklamowy u góry strony :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.