6 mar 2016

Za kilkanaście lat nasz świat przestanie istnieć

Autorka tej książki to osoba, która niezwykle miło mi się kojarzy. To ona napisała serię ,,Stowarzyszenie wędrujących dżinsów". Moją pierwszą młodzieżową powieść, którą czytałam z zapartym tchem. Tym razem postawiła na popularny ostatnim czasem young adult i antyutopię.

2014. Prenna James już cztery lata temu wraz z innymi podróżnikami w czasie przywędrowała do nas z przyszłości. Okazało się, że ludzie, którzy w ogóle nie dbali o naturę i naszą planetę doprowadzili do wybuchu tragicznej w skutkach epidemii. Nie wiadomo czy ci z przyszłości nie przywieźli tej zarazy ze sobą więc nie mogę nawiązywać z nami żadnych bliższych kontaktów. Co stanie się gdy dziewczyna zakocha się w Ethanie, a losy świata znów będą zagrożone?

12.Nie wolno nam nawiązać nigdy, w żadnych okolicznościach fizycznej ani emocjonalnej intymnej relacji z kimkolwiek spoza wspólnoty.

Pierwsze co muszę pochwalić to wydanie. Okładka jest absolutnie urocza i wyjątkowa, jeszcze nie spotkałam się z niczym podobnym.
Co do historii to od pierwszych stron zostałam wciągnięta w ciekawą opowieść. Bardzo lubię czytać o podróżach w czasie. Wiem, że nie jestem w tym osamotniona i cieszę się, że taki zabieg został tutaj zastosowany. 

Historia epidemii jest bardzo przejmująca i niepokojąca. Widać, że autorka wysnuła wszystkie swoje przypuszczenia na podstawie obserwacji współczesnego świata i wybuchających co rusz nowych szybko przenoszących się chorób. Przez ten panujący nastrój niepokoju czytało mi się strasznie szybko- zaledwie jeden dzień.

Prenna to niezwykle pozytywna bohaterka. Nie boi się przeciwstawić władzom jeśli tylko jest pewna swoich racji. Bardzo spodobał mi się subtelny wątek miłosny i czekam na jego rozwinięcie. Autorka zakończyła w taki sposób i w takim momencie, że kolejny tom bardzo by tutaj pasował.

Chociaż nie jest to literatura najwyższych lotów to ciekawy temat i wartka akcja sprawiły, że będę ją bardzo miło wspominać i mogę ją wam polecić.
Ocena: 4+/6

Tytuł: 274. Tu i teraz
Autor: Ann Brashares
Stron: 238
Wydawnictwo: YA!
Rok wydania: 2016
Za niespodziankę w postaci książki dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.