8 lip 2019

Haker i dziewczyna Penny Reid

Kółko Singielek Miejskich – grupa przyjaciółek, które raz w tygodniu spotykają się na wymianę plotek, pikantnych szczegółów przy dzierganiu, smacznym jedzeniu i jeszcze lepszym winie. Każda z nich jest inna, ale ich perypetie zawsze gwarantują dobrą zabawę. Haker i dziewczyna to już trzeci tom serii, gdzie poznajemy bliżej Sandrę – psychoterapeutkę, której problemem jest umiejętność zadawania celnych pytań i słuchania. Na tyle, że każda randka kończy się płaczem mężczyzny, który wyrzuca z siebie problemy z trudnym dzieciństwem, rodzicami i kobietami. Wszystko zmienia się, gdy pewien przystojny kelner Alex postanawia przysiąść się do dziewczyny po jednej z nieudanych randek.

Gdybym miała określić tę książkę tylko jednym słowem to byłoby to – komfortowa. Lektura kolejnego tomu serii Kółko Singielek Miejskich jest dla mnie jak spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką. Powieści Penny Reid są tak ciepłe, lekkie i odprężające, że uśmiech nie schodził mi z twarzy, a ja czułam się po prostu dobrze, błogo i przyjemnie. Czasami trzeba sięgnąć po taką książkę, która sprawi, że troski dnia codziennego po prostu zbledną, a czytelnik zapomni o swoich problemach i będzie przejmował się poczynaniami bohaterów. Takie to właśnie książki i po raz kolejny jestem zadowolona, że sięgnęłam po twórczość Penny Reid.

Co wyróżnia tę serię na tle innych? Każda książka z tego cyklu jest niebanalna, niegłupia i niepozbawiona uroku. Penny Reid nie wciska na siłę mnóstwa opisów scen erotycznych, które w innych książkach często tylko wprawiają w zażenowanie. Jej historie są humorystyczne i pikantne w wyważony sposób. Znacznie większy nacisk autorka kładzie na samą historię, perypetie Sandry i jej mocno ironiczne komentarze.

Miałabym zastrzeżenia jedynie do okładki. Mam wrażenie, że jeden rzut oka na zdjęcie dziewczyny w wydekoltowanej sukience może zapowiadać banalną powieść erotyczną, a to taka przyjemna historia dla kobiet.

Czy polecam? Myślę, że po przeczytaniu pierwszego tomu bohaterowie stają się naszymi dobrymi znajomymi, do których miło się wraca. Wtedy lektura kolejnych części jest tylko kwestią czasu. U mnie Haker i dziewczyna przeleżała na półce, czekała na moment relaksu po egzaminach i sprawdziła się znakomicie do rozładowania całego tego napięcia i niepokoju. Wszystkim sceptycznie nastawionym polecam po prostu zaczytać się w pierwszej części - Randka z homo sapiens albo sięgać od razu po tę historię. Każda z nich przedstawiona jest z perspektywy innej bohaterki, a więc można czytać je oddzielnie.
Ocena: 4+/6
Tytuł: 503.Haker i dziewczyna
Autor: Penny Reid
Stron: 342
Wydawnictwo: Poradnia K
Rok wydania: 2019
Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Poradnia K

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.