30 lip 2015

O delikatności słów kilka i kolejny konkurs

Tytuł: 302.Delikatność
Autor: David Foenkinos
Stron: 208
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
Moje zdanie: Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki mój wzrok od razu padł na tę piękną okładkę i niezwykle prosty, a wymowny tytuł. Coś mnie do niej przyciągało. Czy słusznie? 

Francois zaczepia Nathalie na ulicy i od razu wie, że zostanie ona jego żoną. Żyją w idealnym związku aż do czasu gdy mężczyzna ginie w wypadku. Czy Nathalie będzie miała siłę i odwagę się jeszcze kiedyś zakochać? Co gdy nagle dopadnie cię niewytłumaczalna siła żeby pocałować mężczyznę. To odpowiednie? 

Kto spędza trochę czasu na moim blogu wie, że nie mam czytnika i po ebooki sięgam od czasu do czasu. Dla tej książki w formie elektronicznej zarwałam noc. To najlepsza  rekomendacja. To taki traktat o miłości, śmierci i odchodzeniu. Autor opowiada nam o związku idealnym i wiele osób zarzuca mu bajkowość opowieści. Ja całkowicie się z nim zgadzam. Jeśli to miłość to nic nie jest w stanie tego zmienić. W innym wypadku to nie było żadne prawdziwe uczucie. To opowieść o niezwykłym i magnetycznym przyciąganiu. Pierwszym pocałunku, który zmienia nasze wyobrażenie o danej osobie. 

Zgodnie z zamysłem i tytułem autor pozwolił nam odczuć tę delikatność. To subtelny i zmysłowy francuski romans. Panuje tam delikatny klimat, dotknięcie kwiatowych płatków na nasze serce i dusze. Wszystkie słowa są wyważone i dokładne. Podczas czytania miałam wrażenie, że autor nad każdym z osobna się pochylał, obejrzał pod lupą jego kształt i wydźwięk. Wyszedł z tego muzykalny poemat o spełnionej miłości. Wzruszający i delikatny. Polecam.
Ocena:5/6


Tak mniej więcej wygląda zestaw. :)

Elektroniczną wersję tej książki ściągnęłam za darmo ze strony niemabolu.pl. Czy wy też tak macie, że gdy źle się czujecie czytacie książki, słuchacie muzyki lub gracie w gry? Na tej stronie możecie znaleźć właśnie takie czasoumilacze. Wybór książek jest naprawdę bardzo szeroki. Znajdziecie tam między innymi zrecenzowaną przeze mnie ,,Delikatność”, książki Jonathanna Carolla, Erica-Emmanuela Schimtta, Mario Vargas Llosy, Stanisława Lema i wielu, wielu innych. Naprawdę zapraszam.
Tymczasem ja mam dla was konkurs. Możecie wygrać trzy zestawy do gry w bule. Ja nie miałam nigdy przyjemności, ale troszkę o tej grze poczytałam i zapowiada się super. To świetna rozrywka na powietrzu zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Co zrobić aby wygrać?
1. Wejdźcie na stronę niemabolu.pl.  Zobaczcie sobie dostępne tam książki i napiszcie mi którą chcielibyście przeczytać. Może zachęciła was okładka, tytuł lub autor. Może polujecie na nią od dawna? Napiszcie mi o tym.
2. W treści zgłoszenia podajcie też swój email. Czekają na was trzy takie zestawy.
3.Organizatorem konkursu jestem ja i właściciel strony niemabolu.pl
4.Konkurs trwa od 29.07 do 11.08
5. Po tym czasie zostaną wybrane trzy osoby, które otrzymają nagrody

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.