2 lut 2015

235.Bez przebaczenia

Tytuł: Bez przebaczenia
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Stron: 337
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2014
Moje zdanie: Czytałam już mnóstwo recenzji książek tej autorki. Wtedy byłam chyba jeszcze na Onecie, gdy był taki szał na tę książkę. 
Autorka ta to Wrocławianka, propaguje w Internecie polskich autorów, blogerka. 
Paulina Litwiak nie może pogodzić się ze śmiercią swojej matki, a na domiar złego musi zamieszkać z despotycznym ojcem- wojskowym, którego nigdy nie miała szansy poznać. Piotr Sadowski to młody podporucznik, dla którego honor i rodzina to najważniejsze wartości. Okazuje się, że tych dwoje ludzi zaczynać coś dziwnego do siebie przyciągać. Gdy wydaje się, że będzie lepiej wszystko musi lec w gruzy. 
Gdyby wszyscy polscy autorzy tak pisali to jako kraj bylibyśmy potęgą, absolutnym numerem jeden. To taka moja dzisiejsza myśl przewodnia tej recenzji. Czytam bardzo dużo. Niedawno mówiłam, że jakaś książka wywołała u mnie duże emocje, aż naglę zaczęłam czytać tę lekturę i przepadłam. Ja po prostu oszalałam na jej punkcie. Cały czas chciałam więcej i byłam ciekawa co dalej się wydarzy, zagryzałam paznokcie, a na bohaterów spadały kolejne ciężkie próby. Wiele razy ich przeklinałam, żeby zaczęli inaczej myśleć i robić. Tak gorąco im kibicowałam.
 Polubiłam Paulinę i Piotra, są to bardzo dobrze wykreowane postacie, z wadami i zaletami, z bogatą duszą i psychiką. Czułam się świadkiem tych wydarzeń, po prostu przeniosłam się do wnętrza książki. Razem z nimi przeżywałam  te bolesne emocje, miłość i namiętności. Zwłaszcza namiętności, tylko te z wypiekami na twarzy. Dawno nie czytałam nic tak subtelnego i zmysłowego, a jednocześnie tak mocno oddziałującego na moją wyobraźnię. Widzę tę autorkę w książce z jeszcze większą ilością erotyki. 
Jest w tej książce jakaś magia, świetnie się ją czyta. Wydarzenia gnają do przodu od początku do końca naszej przygody z tą lekturą. Ciężko czasami złapać oddech, tyle się dzieje.
 Pokazane zostało tu zderzenie dwóch światów: twardego wojska i artystycznego wyobrażenia. Czy ma szansę coś z tego wyjść? 
Musicie się przekonać sami bo ja was bardzo zachęcam do przeczytania.
Ocena:6/6

18 komentarzy:

 1. Jestem wielbicielką twórczości pani Lingas-Łoniewskiej! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już niedługo czytam inną jej książkę :)

   Usuń
 2. Skoro tak polecasz, trzeba będzie przeczytać, chociaż czytając opis, książka wydawała mi się całkiem przeciętna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście po przeczytaniu opisu nie wydaje się tak ciekawa jak jest naprawdę :)

   Usuń
 3. Ja również czytałam wiele pozytywnych recenzji dotyczących twórczości autorki, ale nie czytałam żadnej z jej książek. Jeszcze. A czy ,,bez przebaczenia" nie miało kiedyś innej okładki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało, miało. Gdy widziałam ją po raz pierwszy to miało taką bardziej rysunkową okładkę :)

   Usuń
  2. Ta jest dużo ładniejsza:)

   Usuń
 4. Czytałam jedną jej książkę, na wiele innych mam ochotę, ale jakoś ostatnio ciągle na nie brak czasu. Mam nadzieję, że w końcu to zmienię.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia. Mam nadzieję, że znajdziesz więcej czasu na czytanie :)

   Usuń
 5. Trochę mnie zniechęcają erotyczne elementy, to mi się kojarzy z niezbyt ambitną literaturą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj zdecydowanie tak nie jest :)

   Usuń
 6. Uwielbiam twórczość Agnieszki. A powyższą książkę oczywiście czytałam i także wspominam ją nadzwyczaj entuzjastycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też z pewnością będą ją miło wspominała :)

   Usuń
 7. Rewelacyjna książka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka ocena? WoW! :D
  Już parę razy słyszałam o autorce, jednak ciągle nie umiem się za nią zabrać. Ostatnio czytam same thirillery, ale chyba zacznę się rozglądać za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.