Przejdź do głównej zawartości

240.Dom na skarpie

Tytuł: Dom na skarpie
Autor: Nora Roberts
Stron: 583
Wydawnictwo: G+J Gruner Jahr Polska
Rok wydania: 2013 
Moje zdanie: Sama nie wiedziałam czego mam się po tej książce spodziewać. Zawsze czytałam mini powieści tej autorki, w których to zawsze mi czegoś brakowało. Ucieszyłam się, gdy doczytałam, że tu mam przyjemność z tak rozbudowaną powieścią. 
Nory Roberts chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Napisała mnóstwo książek, nie wiem skąd czerpie taką ilość pomysłów.
 Eli Landon, potomek bogatego rodu zostaje oskarżony o zabójstwo swojej żony. Dopuścił się tego czynu czy znalazł się w złym miejscu o złym czasie? Koniecznie musi wyjechać na parę dni do rodzinnego Domu Na Skarpie w miasteczku Whiskey Beach. Tam poznaje piękną Abrę, która zajmuje się domem. Czy morderstwo jego żony może mieć coś wspólnego z rodzinną legendą? Co odnajdzie Eli? 
Długi mi dzisiaj wyszedł opis. To wszystko dlatego, że ta książka jest wielowątkowa. Nie spodziewałam się tego po autorce romansów. Słyszałam jednak, że Nora Roberts pisze też kryminały i to było tu widać. 
Na pierwszym miejscu otrzymałam tu opowieść o rodzinie Landonów, legendach i wypadkach, o których każdy członek rodzony wolałby zapomnieć. Wciągnęłam się w tę historię. Kolejne strony przepływały mi przez palce, a przecież książka trochę sobie tych kartek liczy. 
Kolejnym wątkiem był wątek kryminalny, dziejący się współcześnie. Do końca nie wiedziałam kto stoi za morderstwem żony Elego. Bardzo się zdziwiłam, że autorka postanowiła właśnie tak to zakończyć. Koniecznie będę musiała sięgnąć po jej jakiś kryminał, potrafi stworzyć idealny klimat. 
Trzecim wątkiem, mam wrażenie pozostawionym delikatnie w tle był romans Abry i Elego. Cieszę się, że nie był on najważniejszy z całej książki, stanowił raczej ciekawe tło dla wydarzeń. Autorka wplotła kilka rozpalających zmysły opisów. Pokazała trudne charaktery bohaterów i ich bolesne zmagania z trudną przeszłością. 
Naprawdę miło przy tej książce spędziłam czas. Została ona też bardzo ładnie wydana, w grubej oprawie. Ciekawa okładka i wnętrze. Zachęcam, można od niej zacząć przygodę z prozą Nory Roberts,
Ocena:5/6

Komentarze

  1. Kiedyś na pewno coś przeczytam z twórczości autorki, bo nie znam żadnej książki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam jak moja mama zaczytywała się w książkach Roberts, ja jakoś nigdy nie byłam do nich specjalnie przekonana.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam twórczość tej autorki, więc powyższą książkę z przyjemnością poznam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Na razie mam za sobą jedną książkę Nory Roberts, ale jeszcze sięgnę kiedyś po coś jej pióra :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja uwielbiam książki Nory Roberts, a ta jest świetna! I w sumie wątek kryminalny z romantycznym wychodzi jej rewelacyjnie, nie tylko w "Domie na Skarpie" :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na półce mam jeszcze ,,Kolekcjonera". Oby był też taki świetny :)

      Usuń
  6. Nie znam tej autorki. Opis ciekawi w szczególności jeśli lubi się kryminały, może kiedyś...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli nie znasz jeszcze Nory Roberts to warto po nią sięgnąć. Pisze i kryminały, czasami tylko romanse, czasami takie mieszanki :)

      Usuń
    2. Uch jest tyle fajnych książek i pożyczam / kupuje nowe - mam tyle wszystkiego że do końca życia mi wystarczy.

      Usuń
    3. No właśnie ja też. Biblioteczka ostatnio pęka w szwach :)

      Usuń
  7. Nie przepadam za stylem Nory Roberts, natomiast adaptacje filmowe jej książek bardzo lubię ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Też się zastanawiam, skąd autorka czerpie inspiracje do tylu książek. Nie miałam jeszcze styczności z jej twórczością, ale trzeba kiedyś zacząć:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Kocham książki Nory! Świetna recenzja, zapraszam do mnie :) http://hopeinbooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  10. Jej, nawet nie pamiętam, czy kiedykolwiek czytałam coś autorstwa tej pani, ale wydaje mi się, że tak... nie zmienia to faktu, że kojarzy mi się wyłącznie z romansami- wiem, wiem, nie tylko to pisze :) może i kiedyś się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tam zawsze można nadrabiać i czytać, tutaj mamy ogromny wybór :)

      Usuń
  11. Masz racje, Nora Roberts ma mnóstwo ksiażek. W bibliotece widziałam chyba ze dwadzieścia mini powieści, o których wspomniałaś. Zawsze sie zastanawiałam czy nie wypożyczyć jakiejś książki, autorstwa tej pani. Zdania są podzielone co do jej twórczości i chyba trzeba sie przekonać na własniej skorze :))

    http://papierowa-kraina.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba lepiej czytać powieści dłuższe niż mini powieści. Tamte są trochę wybrakowane, a z pełnych powieści druga przeczytana i znów mi się podoba. ,,Błękitny dym" to też piękna książka :)

      Usuń
  12. Za autorką przepadam, więc na pewno się za książką rozejrzę ;)

    OdpowiedzUsuń
  13. Za autorką przepadam, więc na pewno się za książką rozejrzę ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do twórczości autorki, ale może kiedyś dam jej szansę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem, gusta są różne. Za tą autorką wiele osób nie przepada :)

      Usuń
  15. Lubię książki Nory :) zarówno te obyczajowe jak i thrillery :)

    OdpowiedzUsuń
  16. ja właśnie tę kryminalną odsłonę Nory Roberts znam, a jako miłośniczka kryminałów i thrillerów musiałam ją zaliczyć :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja ostatnio też gustuję w kryminałach i thrillerach, częściej niż zwykle :)

      Usuń
  17. Autorka zawsze kojarzyła mi się z romansami, a jako że po tego typu gatunek raczej nie sięgam, nigdy nie przeczytałam nic z jej twórczości. Ale widzę, że czeka w jej książkach też i coś innego, więc może dam jej jednak kiedyś szansę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musisz poczytać, popatrzeć, a wtedy z pewnością znajdziesz jakąś książkę w swoim guście :)

      Usuń
  18. Mnie autorka zaczyna coraz bardziej ciekawić, zwłaszcza po przeczytaniu jednego z jej kryminałów mam wielką ochotę na poznanie resztę jej twórczości :)

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Muszę w takim razie sięgnąć po typowo kryminał skoro są takie dobre :)

      Usuń
  19. Ja od dawna planuję zacząć czytać Norę, ale nie wiem od której zacząć :)
    @Waniliowe Czytadła

    OdpowiedzUsuń
  20. Nora Roberts to solidna firma, chyba żadna jej książka mnie nie zawiodła. Nie wszystkie mnie uwodzą i podbijają serce, niektóre są poprawne i umiarkowanie ciekawe, ale wybierając jej lektury można liczyć na kawałek dobrej literatury, a to już coś ważnego ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się. Nie muszą porywać, ale wiadomo, że ta autorka nie zaprezentuje nam jakiegoś gniotu :)

      Usuń
  21. Czytałam kiedyś książkę tej autorki i chętnie zapoznałabym się z kolejną. A po za tym moja mama uwielbia Norę, więc jakbym kupiła tę książkę to ona pewnie też by ją przeczytała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

214.Młyn nad Czarnym Potokiem

Tytuł: Młyn nad Czarnym Potokiem Autor: Anna J. Szepielak Stron: 516 Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Rzadko mam okazję czytać polskich autorów. Jakoś zawsze ciągnie mnie w bibliotece do innego regału. Tym razem skierowałam swoje kroki gdzie indziej. Słusznie?  Anna Szepielak jest z zawodu nauczycielką i bibliotekarką. Zadebiutowała książką ,,Zamówienie z Francji”, o której wiele słyszałam i chciałabym ją kiedyś przeczytać.  Życie Marty to ostatnio pasmo nieszczęść i wypadków. Mąż jest zapracowany i niczym się nie interesuje, córeczka ciągle chora, a wszystko jest na jej głowie. Do tego spada na nią organizacja zjazdu rodzinnego na cześć przyjeżdżającej po Polski ciotki z Ameryki. Będzie to jednak okazja do zapoznania się z rodzinnymi historiami, tajemnicami oraz spojrzenia z dystansem na swoje życie.  Liczyłam na lekką obyczajówkę. Co otrzymałam? Lekką, ciepłą obyczajówkę, do tego odrobinę sagi rodzinnej, który to gatunek ubóstwiam. Życie

167.Wiosna życia

Tytuł: Wiosna życia Autor: Artur Kosiorowski Stron: 91 Wydawnictwo: SOWA Rok wydania: 2013 Moje zdanie: Za możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo samemu autorowi. :) Młodość. Okres w życiu, który podobno rządzi się swoimi prawami. Ludzie wtedy zaczynają eksperymentować z religią, seksem, alkoholem, papierosami, a często narkotykami. Chcą być lubiani, przynależeć do jakiejś grupy, która będzie ich akceptowała i szanowała. Chcą poznać sens życia, znaleźć najważniejsze wartości. Często błądzą i buntują się na otaczającą ich rzeczywistość. Każdy to prędzej czy później przeżywa.  Autor podzielił się z nami wspomnieniami ze swojej młodości, którą przeżył lekko mówiąc dość intensywnie. Miał ogromny problem z narkotykami, znalazł się nawet w ośrodku Monaru, o których słyszałam wiele na prelekcjach o uzależnieniach. Teraz ma 30 lat, studiuje. Wyszedł na prostą. Musiał przejść jednak długą drogę. W podróż po niej zabiera nas w tej książce. Nie jest ona długa. Trochę zabr

3 klimatyczne książki do czytania jesienią

Zrobiło się już troszkę chłodniej. Sierpień, a wraz z nim wakacje powoli dobiegają końca. W tym roku chyba nikt nie ma prawa narzekać, że lata nie było, że nie zdążył się opalić i wygrzać na słoneczku. Staram się cieszyć każdą chwilą, porą roku, ale jednak już nie mogłam się doczekać tego specyficznego klimatu jaki niesie ze sobą jesień i pierwsze miesiące zimy. W styczniu i lutym jakoś tak zawsze tęsknię już za pierwszymi zielonymi akcentami, a więc ciężko mi szukać klimatu. Może teraz będzie lepiej. Zaparzcie sobie kubek ulubionego napoju. W moim przypadku herbata w szarym kubku z Tesco, jedynym, który ostał się przez huragan jakim jest moje dziecko. Siądźcie wygodnie w fotelu. Odpalcie ulubioną muzykę do czytania. Słuchacie w ogóle muzyki do czytania? Ja zakochałam się w playliście Easy Acustic Hits na Spotify. Możecie zapalić świeczkę, a ja zaproponuję wam trzy książki, które podkręcą klimat i którymi będziecie się mogli rozkoszować. Tak się składa, że trzy zaprezentowan