12 maj 2015

265.Jutro 3. W objęciach chłodu

Tytuł: Jutro 3. W objęciach chłodu
Autor: John Marsden
Stron: 268
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2011
Moje zdanie: To już trzecia część ogromnej przygody jaką przebywam razem z dobrze znanymi już bohaterami. Wiele osób już by pewnie odpadło, ale ja zawsze czytam całe serie. Ta otrzymała już kilkadziesiąt różnorodnych nagród na całym świecie. 

W czym tkwi jej fenomen? Myślę, że w tym, że chociaż to antyutopia to i tak mamy wrażenie, że kiedyś wszystko się może spełnić. Inne książki wybiegają bardziej w przyszłość, a tutaj obserwujemy wybuch współczesnej wojny i grupę nastolatków, która stara się walczyć z nieprzyjacielem.

 Bohaterowie po raz kolejny porządnie nabroją i dadzą w kość wrogowi. Za jaką cenę? Czy odniosą jakieś straty? Co dzieje się z ich rodzinami? W dalszym ciągu autor nie wyjaśnia nam jeszcze wielu frapujących pytań. To dobrze, ponieważ zostało jeszcze trochę tomów do przeczytania. Ciekawa jestem czym jeszcze zostanę zaskoczona. Zakończenie wbija w fotel i nie wiem co o nim myśleć. 

Właściwie zostało tak napisane jakby nie było już kolejnego tomu, a jest przecież nie jeden. Po raz kolejny nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po tom czwarty, który już czeka na półce.

Ocena:5/6
Przepraszam was za krótką recenzję, ale to ostatnia, którą pisałam przed maturami :)
Dziękuję za te 200 tysięcy wyświetleń :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.