25 sty 2016

Bo u kogoś trawa jest zawsze bardziej zielona

,,Trawa bardziej zielona" to kolejna nowość wydawnictwa Feeria. Magdalena Kołosowska to autorka powieści obyczajowych. Na swoim koncie ma już trzy książki. 

Życie Marii, znanej jako Maja potoczyło się bardzo szybko. Ślub w wyniku zakładu i obowiązek na wiele lat. Teraz jest już po trzydziestce, mąż wyjechał do Szwecji i tam układa sobie życie, a ona czeka na lepszy los. Pewien wypad na Mazury razem z przyjaciółką zupełnie odmieni ich los i rzuci nowe światło na życie. 

Opis może nie jest zbyt odkrywczy. Ot, obyczajówka. Życie w stagnacji. Wyjazd, który zmienia światopogląd. Coś jednak tkwi w prozie tej autorki, że udało jej się stworzyć absolutnie wyjątkową opowieść, którą będzie się przyjemnie czytało zarówno w zimowy wieczór jak i na plaży. 
Znowu trawa u sąsiada wydawała się bardziej zielona, gorzej, u mnie nie było żadnej trawy!
Świetnym pomysłem jest z pewnością umieszczenie tutaj wątku z cytatem, który mówi nam, że trawę u sąsiada postrzegamy jako tę bardziej zieloną. Życie wybrało nam określone role. Nieudane życie towarzyskie, praca, która nie daje nawet najmniejszego cienia satysfakcji, brak życiowej pasji. Zazdrościmy innym, a tak naprawdę brakuje nam siły i ambicji żeby odmienić swój los.Nie czujesz się szczęśliwym człowiekiem? Zrób coś aby było odwrotnie. Do mnie ten przekaz trafia. Mam coraz więcej pomysłów na siebie i to w jakim kierunku chcę się rozwinąć. Czy się uda? Nie wiem. Przecież nic nie tracę. 

Historia Majki i Moniki, dwóch przyjaciółek jest niezwykle rozgrzewająca i kojąca, taka swojska i ciepła. Mogłaby przydarzyć się każdemu z nas. Autorka nic nie przekombinowała. Daje nadzieję i sprawia, że chcemy wziąć życie za bary.Polubiłam główną bohaterkę. Nie miotała się tak jak jej przyjaciółka. Ona naprawdę przeszła wielką przemianę. 

Czytało się szybko choć w książce nie ma tak wielu dialogów. Okładka jest mocno wakacyjna. Podoba mi się jednak może być trochę myląca jeśli chodzi o treść i przekaz książki. ,,Trawa bardziej zielona" to mądra, ciepła i otulająca obyczajówka z przesłaniem.
Ocena:5/6

Tytuł: 256. Trawa bardziej zielona
Autor: Magdalena Kołosowska
Stron: 309
Wydawnictwo: Feeria
Rok wydania: 2016
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Feeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.