29 sty 2016

Stosik #38

U większości pewnie sesja pełną parą. U mnie? Zastój. To co było do zdania już za mną. Z egzaminami czekamy aż wszyscy pozaliczają ćwiczenia. Czyli koło kwietnia. Może :) Chemia nieorganiczna na cztery to mój największy sukces tych studiów. Spodziewałam się raczej poprawek aż do kampanii wrześniowej. Miła niespodzianka. Można się teraz rozpieszczać książkowo i dużo, dużo czytać. 
Aktualnie czytam przedpremierowo ,,Raven", zaraz po niej biorę się za ,,Kalendarze". Tę książkę już podziwialiście w poprzednim stosiku. 
W tym trochę nowości, trochę książek z tamtego roku.
1. Mikel Santiago ,,Ostatnia noc w Tremore Beach". Autor, który podobno swoim stylem, kunsztem i klimatem przypomina samego mistrza Kinga. Mam nadzieję, że taki tytuł nie przypadł mu niezasłużenie i z wielką chęcią niedługo zabiorę się za lekturę. Czy będzie mrocznie?
2. Garth Nix ,,Zagubieni książęta". Tyle się o tym autorze już naczytałam. Każda jego książka oceniania była najwyżej jak się da. Nie mogłam odmówić sobie jego nowej serii.
3. Luz Gabas ,,Czarownice z Pirenejów". Chyba samo słowo czarownice działa na mnie kusząco. Jeśli dodatkowo proponowany jest płomienny romans w pięknej scenerii i dawnym klimacie wiem, że będę czytać. A do tego jeszcze ładna okładka. Jak tu się nie skusić?
4.Jarosław Rabenda ,,Kiedy ślepiec płacze". Polski, do tej pory mało znany autor. Obiecywana ballada gangsterska. Jak to z nią będzie?
5.Ann Brashares ,,Tu i teraz". Przychodzi listonosz i wręcza ci książkę. Otwierasz. Nie pytałaś o nią. Gdy widzisz wzmiankę, że to powieść autorki ,,Stowarzyszenie wędrujących dżinsów", wiesz, że teraz weźmiesz ją w ciemno. A gdy czytasz opis to już w ogóle wpadasz całkowicie.
6.Katrzyna Kebernik ,,Wściekły". Książka z wieloma recenzjami. Różnymi. Dlatego właściwie wiele razy już, już miałam czytać, a jednak zawsze znalazłam sobie coś innego. Teraz już nie odpuszczę. A nóż widelec mi spodoba się bardziej niż niektórym z nas. Tego sobie życzę :)
Co tam was dzisiaj zaciekawiło? A może co aktualnie czytacie? W jakim klimacie jesteście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.