16 paź 2015

Trudny mężczyzna...


Zwykłe, polskie obyczajówki mają to do siebie, że najczęściej zajmują się ludźmi którzy weszli już w życie i mają swoje problemy. Już nie przed trzydziestką, nie u progu dorosłego życia. Young Adult zajmuje się tym wiekiem, z tym, że tam jednak jest dużo erotyki. Cieszę się, że powstała książka polskiej autorki, która godzi to wszystko.

Autorka pisze również sztuki teatralne. Lubi psy, morza i seriale.
Olga to młoda dziewczyna, która chciałaby jednak coś więcej od życia. Ma pracę, paczkę zgranych przyjaciół i chłopaka. Tylko, że on jest pisarzem, ich związek jest na odległość, a deklaracje wspólnego mieszkania czy małżeństwa w ogóle się jeszcze nie pojawiły. Czy da się żyć w ciągłej niepewności?

Trudny mężczyzna. Jaki to facet?
Książka o życiu najzwyklejszych pod słońcem młodych ludzi urządzających imprezy, mających problemy miłosne, pijących alkohol i rzucających się w ramiona zdrady. Dzieje się. Taka mieszanka musi być ciekawa. To opowieść o sekrecie jak stworzyć związek idealny i czy w ogóle jest to w naszym świecie możliwe. O tym, że należy żyć ze sobą, a nie obok siebie. No i najważniejsze pytanie. Czy zdradę można wybaczyć?

To też opowieść o przyjaźni. Jaki wpływ powinny mieć na nas inne osoby? Wszystko to brzmi może zbyt banalnie i idealnie. W książce jednak dużo się dzieje. Otrzymujemy mnóstwo postaci z których każda się męczy. Mimo tego, że są w związkach to czegoś im brakuje. Są innymi i wyjątkowymi osobami i traktuje ich jako zaleta powieści. Olga, Rafał, Majka i Eliza. Każdy ma swoje problemy, wzloty i upadki. 

Książka wywołała u mnie wiele emocji. Gorąco kibicowałam głównej bohaterce, a autorka rzucała jej kłody pod nogi. Ogromnie mnie to denerwowało.

Czyta się szybko i lekko, ponieważ została napisana prostym językiem. Na dwa nudne wieczory będzie jak znalazł. Może nie jest to arcydzieło i czasami się denerwowałam na to co się dzieje to jednak będę wspominać ją jako miłą obyczajówkę.
Ocena:4/6

Tytuł: 234.Trudny mężczyzna
Autor: Anna Bednarska
Stron: 508
Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2015
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Akurat i Business and culture

Serdecznie zapraszam wszystkich odwiedzających do klikania w baner na górze strony :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.