4 wrz 2017

Podsumowanie sierpnia + cykliczny konkurs u Chabrowej #4

Sierpień na początku nie zapowiadał się inaczej niż zwykle, a okazał się bardzo intensywny. Wszystko z powodu roczku mojego synka, który organizowaliśmy sami w domu. Pierwszy i zdecydowanie ostatni raz dałam się na coś takiego namówić. 50 gości. Kilka dań ciepłych, przystawki, sałatki i surówki. Impreza pod namiotem, a właśnie zaczyna padać deszcz. Powinnaś zająć się dzieckiem i jednocześnie siekać cebulę do jakiegoś dania. Goście właśnie zaczynają przyjeżdżać, a ty myślisz, że fajnie byłoby iść się wykąpać. Później malowanie i ubieranie. Przedsięwzięcie trudne do ogarnięcia i cieszę się, że mam je już za sobą.

Po roczku przypomniało nam się, że lato się kończy, a my nie pojechaliśmy na wakacje. Szybkie rezerwowanie hotelu, pakowanie i kierunek Kazimierz Dolny, który pamiętałam z wycieczki szkolnej. Przepiękne, klimatyczne miasteczko. Raczej na romantyczne zwiedzanie niż rodzinną wyprawę. Pełno tu restauracji, w których można posiedzieć sobie i chłonąć atmosferę tej miejscowości artystów. Niestety Kazimierz Dolny jest zupełnie nieprzygotowany na zwiedzanie z wózkiem. Osoba niepełnosprawna już kompletnie nic nie zobaczy. Pełno tu kamieni i schodów. Ja musiałam dźwigać dziecko, mąż wózek. Weszliśmy na zamek, basztę, do pięknego wąwozu, płynęliśmy statkiem. Wrażenia wspaniałe, dziecko szczęśliwe, że cały czas na rączkach, my po trzech dniach padliśmy, ale w ogólnym rozrachunku było cudownie. Oby więcej takich wypraw w przyszłości. 

Jak zwykle rozwlekłe te moje podsumowania, a nawet jeszcze nie dotarłam do tematu książek. W sierpniu przeczytałam 9 książek. Ależ mnie cieszą te rosnące każdego miesiąca liczby.
Co oceniłabym najlepiej? Zdecydowanie w tym miesiącu jest to Nigdy nie zapomnę. Wzruszyła mnie, wywołała emocje, pochłonęłam ją w dwa dni. 
Jedną po drugiej czytałam We wspólnym rytmie i Dziewczynę z Brooklynu. Ku mojemu zaskoczeniu tym razem starcie wygrał Musso. W powieści Jojo Moyes zabrakło mi trochę ciepła i optymizmu. Tak jakby bohaterka była za sztywna i zbyt poważna. Za to Musso postawił na thriller i świetnie mu to wyszło. Trzymał mnie w napięciu do ostatniej strony. Zła droga to klimatyczna historia przyprawiająca o dreszcze niepokoju. Poleca się na jesień! Rozłąka to egzotyczna historia o miłości matki do dziecka. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać inne powieści tej autorki. W sierpniu przeczytałam również dwie wspaniałe młodzieżówki. Milion odsłon Tash bardziej dla zakręconych na punkcie blogowego świata i niezwykle wartościowa, uniwersalna historia o śmierci i żałobie w lekkiej oprawie Indeks szczęścia Juniper Lemon. Do gustu w tym miesiącu nie przypadła mi za to Majorka w niebieskich migdałach. Z synkiem czytaliśmy starsze bajki i  oglądaliśmy w tym miesiącu ciekawy komiks Ariol. Jak ostatnie prosię.

Na Instagramie wydawnictwa Papierowy Księżyc była kiedyś informacja, że można zgłaszać się do babskiego projektu. Zaciekawiło mnie to, wysłałam zgłoszenie. Ostatnio otrzymałam odpowiedź, że się dostałam. Rozszerzają oni ofertę o literaturę typowo kobiecą. Będą wielkie emocje, pewnie chusteczki higieniczne będą stałym elementem wyposażenia podczas czytania ich książek. Powstało wydawnictwo Szósty Zmysł, które należy do grupy wydawniczej Papierowy Księżyc. Jesienią będzie się dużo działo. Wystarczy zobaczyć na ich Facebooku.  

Najpierw zupełnie nieświadomie zapomniałam o cyklicznym konkursie. Później już pomyślałam, że nie będę dodawać osobnych postów - zgłaszać będzie się można pod podsumowaniem. 
W tym miesiącu książka wędruje do Małgorzaty -  marchewkowemysli@gmail.com
Gratuluję :)
Co będziecie mogli wygrać we wrześniu. Jest to Milion odsłon Tash lub Lirogon. Obie raz czytane.
Macie miesiąc na działanie :)
1. Organizatorem cyklicznego i comiesięcznego konkursu jest Chabrowa ( Klaudia Kasznicka), właścicielka bloga www.moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dodanie bloga do Obserwowanych, podanie adresu mailowego w komentarzu poniżej, napisanie którą książkę wybieracie oraz
udzielanie się. Oceniana będzie wasza aktywność. Chodzi mi o regularne komentowanie ukazujących się postów. Mam nadzieję, że będziecie mnie dzięki temu regularnie odwiedzać.
3.Do wygrana jest egzemplarz książki ,,Milion odsłon Tash" Kathryn Ormsbee lub ,,Lirogon" Cecelii Ahern do wyboru ( obie raz czytane)
4.Konkurs trwa od 04.09 do 04.10.2017
5.Konkurs wyłącznie dla pełnoletnich
6.Koszty wysyłki na terenie Rzeczypospolitej Polskiej pokrywam ja.
7. Zgłoszenie w rozdaniu jest równoważne z akceptacją warunków rozdania i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Wzór zgłoszenia:
1.Obserwuję jako:
2.E-mail:
3.Wybieram:
A dalej według waszego uznania ślady działalności i aktywności na blogu. Jeśli będziecie aktywni to z pewnością to zauważę. Miło widziane udostępnienia tego posta czy blogowego facebook'a. Pełna dowolność.

1 komentarz:

  1. Ever wanted to get free Facebook Likes?
    Did you know that you can get these AUTOMATICALLY & TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.