10 lis 2017

Wybory Niny Anna Kekus

Wydawnictwo Lira to stosunkowo młode wydawnictwo na naszym rynku. Książki z przepięknymi okładkami spod ich szyldu możemy znaleźć w wielu miejscach. Specjalizują się w powieściach dla kobiet. Miałam okazję przeczytać kiedyś Wernisaż. Byłam zadowolona z lektury. Jak było teraz?

-What the fuck?! - krzyknął, mocno naciskając na hamulec.
Dość ciekawie rozpoczyna się ta historia. Mieszkający na Florydzie Damian odnajduje na poboczu drogi nieprzytomną kobietę. To Nina, w Stanach Zjednoczonych znalazła się podczas poszukiwania pracy, chciałaby pomóc schorowanym rodzicom. Damian myśli za to nad karierą polityka. By być bardziej wiarygodnym potrzebna mu żona. Nina wydaje się być idealną kandydatką na małżeństwo na pokaz.

Książka, o której chciałabym wam dzisiaj troszkę opowiedzieć to lektura idealna na jeden wieczór. Jest po prostu lekka i przyjemna w odbiorze tak jak te przedstawione na jej okładce delikatne makaroniki. Słodka, udowadniająca, że jeśli czegoś mocno pragniemy to jest to możliwe, ciepła opowieść o miłości. Po przeczytaniu opisu może się komuś wydać, że historia jest banalna i wiele podobnych zostało już napisane. Lekki styl autorki, liczne zwroty i zawirowania akcji oraz zakończenie obiecujące równie ciekawy kolejny tom sprawiły, że ta powieść jest naprawdę wyjątkowa. Czasami jest tak, że o wartości jakiejś książki nie decyduje sama historia, a styl jej wykonania i tutaj autora trafiła ze wszystkim w punkt. Miała być to lekka, rozrywkowa powieść dla kobiet i doskonale spełnia swoje zadanie. Nie jest literaturą, która odmieni wasze życie, nie zawsze o to chodzi w powieściach.

Bohaterowie powieści Wybory Niny przypadli mi do gustu. Podoba mi się fakt, że Nina potrafi walczyć o swoje. Jeśli w grę wchodzi jej dobro to nie boi się sama powziąć odpowiednich kroków. Za to Damian to taki typowy bad boy. Przystojny, bogaty, szarmancki. Mało która kobieta by się nim nie zainteresowała.

Podsumowując, myślę, że tę powieść spod szyldu Wydawnictwa Lira oceniam jeszcze lepiej niż Wernisaż. Miło spędziłam z nią czas. Nie sądziłam nawet, że pochłonę ją w trakcie jednej dłuższej drzemki dziecka. Myślę, że warto się za nią rozejrzeć i tegoroczne Boże Narodzenie spędzić na gorącej Florydzie - właśnie w tym czasie toczy się akcja książki.
Ocena: 5/6
Tytuł: 360.Wybory Niny
Autor: Anna Kekus
Stron: 296
Wydawnictwo: Lira
Rok wydania: 2017
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Lira

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.