9 cze 2014

183.Zew pustyni

Tytuł: Zew pustyni
Autor: Teresa Fortis
Stron: 341
Wydawnictwo: Hachette
Rok wydania: 2011
Moje zdanie: Seria Pisane przez Życie to książki, które powstały na faktach autentycznych. Ktoś już wcześniej to wszystko przeżył, a teraz chce podzielić się z nami wspomnieniami. Przestrzec przed popełnieniem głupstwa. 
Młoda Europejka Teresa pragnie coś w zmienić w swoim życiu. Zatrudni się jako stewardessa w Saudyjskich Liniach Lotniczych. Nie wie, że ta praca, przebywanie w tym kraju wiąże się z licznymi kontrolami i represjami. U kobiet widzi się tylko piękne ciało, daje im się drogie prezenty w zamian za seks.
 Bardzo lubię książki z tej serii. Zawsze niesamowicie ciekawe są takie, które pokazują zderzenie dwóch kultur. Tutaj niestety obyło się bez fajerwerk. Spodziewałam się czegoś mocniejszego. Zaczęłam czytać z nastawieniem na wstrząsające fakty, ale ich tutaj nie było. Nie zrozumcie mnie źle, nie życzę nikomu złych doświadczeń, aby dostarczyć materiału na książkę. Po prostu czytając opis myślałam, że otrzymam co innego. Tutaj kobiety wcale tak bardzo do tej prostytucji zmuszane nie były.
 Ciekawie mi się jednak czytało o życiu stewardess. Ich życiowych perypetiach. Pod koniec książka była trochę nużąca, ponieważ cały czas czytamy o podobnych wydarzeniach. Wylot, lot, przylot i tak kilkadziesiąt razy. 
Czytało mi się jednak szybko, ponieważ język jest łatwy, dużo w nim dialogów. Podsumowując jest to lekkie czytadło. Jeśli jednak szukacie mocniejszych wrażeń to tutaj ich nie znajdziecie.
Ocena: 4-/6
Ostatnio nie miałam czasu i dużo było tutaj postów nie-książkowych. Teraz z pewnością zacznę dodawać tutaj więcej recenzji. 

16 komentarzy:

 1. Zastanawiałam się kiedyś nad przeczytaniem tej książki, bo interesują mnie losy każdej kobiety, która zmuszona była do przystosowania się do życia w kulturze muzułmańskiej, ale szczerze mówiąc - po przeczytaniu kilku recenzji nie miałam ochoty zapoznać się z treścią tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wcześniej nie czytałam żadnych recenzji tej książki i dlatego po nią sięgnęłam :)

   Usuń
 2. Ja mam mieszane uczucia, ale ostatecznie nie mówię nie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może akurat tobie się spodoba ;)

   Usuń
 3. Nie znam tej książki. Niestety obecnie czytać mogę jedynie notatki do egzaminów :(.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, lubię książki, gdzie poznajemy inne kultury, jednak jak nie było fajerwerek to raczej tą pozycję sobie odpuszczę... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dużo lepszych książek o innych kulturach :)

   Usuń
 5. Mając w rękach tę książkę, miałabym takie same odczucia jak Ty. Więc podziękuję, choć historie na faktach bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, myślałam, że tutaj będzie lepiej :)

   Usuń
 6. Myślę, że polecę siostrze. Ale dla mnie ta lektura raczej nie jest :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele jest teraz książek o tym, jak źle mają kobiety. I chociaż faktycznie tak jest, raczej robią to dla kasy, przynajmniej niektóre. Nie dla mnie
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś dosyć często sięgałam po serię ,,Pisane przez Życie''. Teraz już nieco mniej, ale na powyższą książkę i tak chętnie się skuszę, bo jej tematyka brzmi dosyć wstrząsająco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam większe i mniejsze przerwy w czytaniu tej serii :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.