28 cze 2014

Pomysł na dziś nr.16

Pomyślicie, zaczęły się wakacje, a ona tu jakieś takie obrazki wrzuca. No cóż po tym co zobaczyłam w mojej podobno ,,elitarnej" szkole wczorajszego dnia właśnie takie mam przemyślenia. Poszłam do najlepszej szkoły w powiecie, ponieważ tam podobno miało być sprawiedliwie. No właśnie, podobno... O ile w pierwszej klasie było mało nauki to jeszcze nie było takiego problemu. W klasie drugiej zaczęły liczyć się tylko i wyłącznie pieniądze i pozycja rodziców w mieście. Chodzę do klasy, w której rodzice każdego oprócz mnie to ważne szychy w moim mieście. Nie powiem, niektórzy są super, ale jednak nauczyciele patrzą na to i są skłonni takim osobom podwyższyć oceny. Mi niestety nie. No, ale wybrałam taką szkołę i się przemęczę. Trochę szkoda, że cały rok bez przerwy się uczyłam, a zostałam potraktowana jak nikt. Matura będzie ostatecznym sprawdzianem. Przyłożę się do niej, żeby im wszystkim pokazać. Nie mówię tu o wszystkich szkołach z wysokim poziomem, po prostu u mnie tak jest :)
Dla rozładowania napięcia kolejna piękna sukienka.
Piękny pierścionek, taki oryginalny. To mi się w nim podoba. 
Z żalem stwierdzam, że ja wyglądam tak samo. a wy?

12 komentarzy:

 1. Dziewczyno ! nie martw się. Matura pokaże im że się mylili. Miałam taki sam przypadek w lo z angielskiego. Miałam na swiadectwie 3, a mature zdałam na 90 % :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie. Nie ja po prostu musiałam to z siebie wyrzucić :) Blog jest chyba najlepszym miejscem :)

   Usuń
 2. Ten pierścionek jest nieziemski. Ja chce taki!!
  A ocenami się nie przejmuj. Sama się przekonasz za klika lat, że tak naprawdę niczego one nie wnoszą do twojego życia. Liczy się tylko zdobyta przez ciebie wiedza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, tylko takie zachowanie nauczycieli do dalszej nauki raczej nie motywuje :)

   Usuń
 3. Mimo, że nie chodziłam do jakiegoś wybitnego liceum u mnie też było podobnie. W wielu przypadkach liczyły się koneksje. Jednak wszystko wyszło na maturze, miałam niezłą satysfakcję widząc niezadowolenie na twarzach osób, które tak dobrze "radziły" sobie przez te trzy lata. :) Założę się, że u Ciebie będzie tak samo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, ponieważ jest to strasznie wkurzające i niszczące samoocenę

   Usuń
 4. Och, no to rzeczywiście trafiłaś z tą szkołą...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.